Radio SzczecinRadio Szczecin » Region
reklama
Zobacz
autopromocja
Zobacz
reklama
Zobacz
reklama
Zobacz

Fot. pixabay.com / andibreit (CC0 domena publiczna)
Fot. pixabay.com / andibreit (CC0 domena publiczna)
W ciągu najbliższych dni złożymy odwołanie - zapowiadają autorzy odrzuconego projektu "Kurs na północ" w tegorocznym Szczecińskim Budżecie Obywatelskim.
Najpierw pomysł zakwalifikowano, potem zespołowi opiniującemu nie spodobało się to, że organizatorzy chcieli zatrudnić ankieterów do zbierania podpisów pod projektem.

Powód to naruszenie zasad współżycia społecznego - tłumaczył na wtorkowej sesji Rady Miasta Daniel Wacinkiewicz, zastępca prezydenta Szczecina.

- Było posiedzenie połączonych zespołów, zarówno opiniującego, jak i odwoławczego. I tam w głosowaniu uznano, że doszło do naruszenia zasad. Polegało ono na wprowadzeniu takiej praktyki, której dotychczas nigdy nie było. Zespół ten projekt odrzucił z listy do głosowania. Jeśli wnioskodawcy odwołają się, będzie ono rozpatrywane przez zespół odwołujący - tłumaczył Wacinkiewicz.

Opublikowaliśmy ogłoszenie o naborze ankieterów, którzy będą zbierać głosy pod projektem w punktach zbieranych głosów. Zgodnie z regulaminem jest tak możliwość. W ogłoszeniu informowaliśmy, że pracownik miałby otrzymywać wynagrodzenie od ilości zebranych głosów. Nie chcieliśmy płacić mieszkańcom za oddanie głosu - tłumaczy Wojciech Kłodziński, współautor projektu "Kurs na północ".

- Regulamin nie został naruszony. Można zatrudnić pracowników, tylko w rozliczeniu za godzinę. Składamy odwołanie. Mamy przygotowane pełne odwołanie powołujące się na aspekty prawne. Liczymy na to, że jednak komisja odwoławcza zwróci na to uwagę - mówi Kłodziński.

Odwołanie będzie złożone w piątek lub najpóźniej w poniedziałek - informują pomysłodawcy projektu.

Pod hasłem "Projekt Kurs na północ" łączy się kilka pomysłów. Chodzi o rewitalizację otoczenia wieży gocławskiej, dodatkowo Stanicę Wodniacką "Wodna", Park Tilebeinów i Szczeciński Szlak Widokowy. Powstałyby tam m.in. ławki, ścieżki, tablice informacyjne i miejsca na rowery - czyli atrakcje turystyczne wokół tych czterech projektów. Koszt całości to prawie 4,5 mln zł.

W tegorocznej edycji Szczecińskiego Budżetu Obywatelskiego całkowita pula to prawie 13 miliona złotych. Z czego prawie 4 mln złotych będzie przeznaczonych na projekty ogólnomiejskie (30%), a blisko 10 mln zł na projekty lokalne (70%).
Relacja Anny Łukaszek.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345
reklama
Zobacz

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty