Radio SzczecinRadio Szczecin » Region

Realizacja: Maciej Papke [Radio Szczecin]
Szczecin pożegnał w poniedziałek działacza polonijnego w Londynie i jednocześnie żołnierza Armii Andersa, Zbigniewa Stączka.
To między innymi uczestnik kampanii wrześniowej, który brał udział w obronie Warszawy. Po wojnie zesłany na Syberię za działalność patriotyczną. W poniedziałek w kościele garnizonowym pod wezwaniem świętego Wojciecha pożegnali go przyjaciele niemal z całej Polski.

- Był znakomitym patriotą, takich już nie ma. - Całe życie pomagał polskim organizacjom w Londynie. Kombatant, krawiec księżnej Diany, on był zawsze dumny z tego, że - jak to mówił - "szył jackety dla princess Diana" - Miał serce na dłoni, wspaniały człowiek, pozytywny. - To był człowiek, który całe swoje życie oddał, całe swoje serce oddał Polakom, Polsce, zawsze miał dobre słowo, zawsze pogodny i optymistyczny - wspominali Stączka bliscy.

Były żołnierz Armii Generała Andersa w sierpniu skończyłby 101 lat. W ostatnim pożegnaniu Zbigniewa Stączka wziął udział także wojewoda Zbigniew Bogucki. Pogrzeb odbył się w asyście kompanii honorowej Wojska Polskiego.
Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty