Radio SzczecinRadio Szczecin » Region

Źródło: Google Maps
Źródło: Google Maps
Fatalna sytuacja na szczecińskich ulicach. Najgorzej jest na dojazdach do Mostu Długiego.
Coraz dłuższe korki w Szczecinie, w kierunku mostu długiego auta stoją na Kolumba i nabrzeżu Wieleckim od Tamy Pomorzańskiej, korek na Łady i Jana z Kolna od Emilii Plater, stoi również Wyszyńskiego, Brama portowa i Kolumba.

W korkach oczywiście auta stoją na Energetyków i na całej Trasie Zamkowej do Estakady Pomorskiej.

Nie ma szans na objazd przez Krygiera, tutaj korek zaczyna się na skrzyżowaniu z Ustowską.

Niezmiennie korek mamy na A6 przed Kijewem.

16 komentarzy

Co robi magistrat, a Pan Prezydent Miasta w szczególności, żeby nie więzić tysięcy aut i ludzi w korkach?
A może wziąć się do roboty - i DOPŁACIĆ wykonawcy za skrócenie terminu?
A skąd wziąć pieniądze? A choćby z rezygnacji z niepotrzebnej (moim zdaniem, ale i zdaniem wielu innych osób) przebudowy al. Wojska Polskiego - czyli de facto kolejnego zwężenia. To MOŻE poczekać.

pozdrawiam,
Zak
A może naszego prezydenta czystka tak zaprosić w korek, niech postoi tym swoim Fiatem 125...
Zaczynam podejrzewać że ktoś czyli prawdopodobnie czystek ma z tego jakieś granty, żaden trzeźwo myślący nie rozkopał by całego miasta i to w newralgicznych punktach na raz!!!
Szczecin zaoszczędził mnóstwo na niekoszeniu trawy (poprzedniego roku i teraz) a także zarobił zbyt dużo na nowej strefie pp. Ale myślę, że wszystko idzie na premie dla tych, co wymyślają, jak tu uprzykrzyć ludziom życie....
W magistracie jest chłodniej, ale aż przykro się robi na samą myśl, jak muszą się czuć te wszystkie osoby w samochodach, skoro aktualna temperatura w słońcu to...44 stopnie Celsjusza.
Odcinek od Bramy Królewskiej do Basenu Górniczego w 1.5 godziny ; bezcenne... I tylko 1.5 godziny dzięki ciężkiej pracy 6 policjantów którzy ogarniają ten "istny cyrk" jaki zafundowało kierowcom Miasto. Więc się pytam ... Dlaczego w tym piekielnym słońcu mają stać policjanci ? Mało problemów i patologii w mieście ??
A może by tak urzędnicy którzy wpadli na tak genialne rozwiązanie ( wszystkie prace na Gdańskiej - na raz) ruszyli swoje cztery litery , ubrali kamizelki i pokierowali ruchem pod nadzorem Prezydenta Krzystka który by wszystko obserwował z najnowocześniejszej w europie tablicy informującej o korkach - nie działającej zresztą ponad rok !? Zapewniam że podczas swojej pracy na drodze usłyszeliby wiele "miłych opinii "o swojej pracy od mijających ich kierowców.
Dobrze że w tym czasie słuchałem "Czasu Reakcji" to i ten czas szybko zleciał :)
Jaki nasz prez. Krzystek jest dobry. Przecież mogł na Piknik nad Odrą zamknąć jeszcze ul. Jana z Kolna a tymczasem przeniósł imprezę na Łasztownię. Powinien za to dostać medal. :-)
Niestety odnoszę wrażenie, że urzędnicy odpowiedzialni za planowanie i remonty dróg w tym mieście, nie posiadają samochodu i nie poruszają się nigdzie po mieście. Dla nich te problemy są obce i niezauważalne.
@zak - magistrat o 15.00 kończy pracę, wsiada w auta i też psioczy na korki... :))))
Tak samo, jak i drogowcy :))))
Juz parokrotnie pisałem, że prace powinny byc prowadzone jesli nie w trybie 24/7, to przynajmniej na dwie zmiany, bo za te groszowe oszczędności w przetargach, gdzie wygrywają najtańsi, ale pracujący na jedną zmianę przez 3 lata - płacimy my wszyscy. A często i tak prace są wydłużane o kolejne lata, bo w międzyczasie firma pada.
Więc summa summarum lepszym rozwiązaniem jest wybieranie ofert, które może są i droższe, ale czas realizacji jest znacząco krótszy.
BO TO SIĘ WSZYSTKIM OPŁACI.
Zamiast budować tunel w Świnoujściu lepiej było wrócić do planów z lat 60 tych i pobudować przeprawę przez Jezioro Dąbie z Polic do Wolina. Usprawniło by to przejazd nie tylko nad morze ale również w kierunku Gdańska i Słupska odciążając Węzeł Kijewo u całą trasę z centrum do węzła
Proponuję alternatywna trasę ul Okulickiego w kierunku Stobna , Begardowa a następnie w kier Przecławia i przy Amazonie na obwodnicę -autostrade .
Prezydent Świnoujścia będzie przeklinał dzień kiedy rozpoczęto budowę tunelu pod świną. Pieniądze z budowy tunelu lepiej było przeznaczyć na budowę przeprawy z Polic do Wolina. Zamiast szydzić z Niemców lepiej było wrócić do ich planów drogowych, które po 70 latach nie straciły na aktualności.
Niemieckie plany drogowe z lat 30/40 ub wieku dla Szczecina jakże aktualne po 70 latach. Zamiast ich krytykować lepiej podziwiać za wizjonerstwo.
Więcej samochodów! Mieszkańcy muszą mieć więcej samochodów!
17.06.2021 trasa Police - os. Słoneczne - 3,5 godziny samochodem
Wszyscy kierowcy pozdrawiają naszego wizjonera łysego korka i pytają co jeszcze ,bo mamy niedosyt tych robót.......

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

Archiwum informacji

poniedziałek26wtorek27środa28czwartek29piątek30sobota01niedziela02poniedziałek03wtorek04środa05czwartek06piątek07sobota08niedziela09poniedziałek10wtorek11środa12czwartek13piątek14sobota15niedziela16poniedziałek17wtorek18środa19czwartek20piątek21sobota22niedziela23poniedziałek24wtorek25środa26czwartek27piątek28sobota29niedziela30poniedziałek31wtorek01środa02czwartek03piątek04sobota05niedziela06

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty