Radio SzczecinRadio Szczecin » Region

Fot. Tomasz Duklanowski [Radio Szczecin]
Fot. Tomasz Duklanowski [Radio Szczecin]
Rekompensujemy im te lata, kiedy byli prześladowani a potem zapomniani - mówi Wojciech Wożniak prezes Fundacji Polskich Wartości.
Fundacja zorganizowała dla działaczy podziemia antykomunistycznego pobyt w Łukęcinie. Nad morzem wypoczywa kilkadziesiąt osób ze Szczecina, które w czasach PRL walczyły o wolną Polskę - dodaje Woźniak.

- Spotkaliśmy się w Łukęcinie, żeby móc spędzić razem czas, powspominać, nacieszyć się piękną pogodą. Większość to są działacze z Zarządu Portu Szczecin, stoczniowcy - z innych zakładów pracy - komentuje prezes fundacji.

Jak mówi Wojciech Woźniak opozycjoniści byli zapomniani w okresie III RP. Wielu z nich żyło w ubóstwie.

- Teraz ich sytuacja się troszeczkę poprawiła. Dzięki temu, że wprowadzono nowe przepisy o emeryturach. One podskoczyły o kilkaset złotych. W większości ich stawki nie sięgały 2 tysięcy złotych. Teraz ta sytuacja jest troszeczkę lepsza - mówi Woźniak.

W okresie rządów Prawa i Sprawiedliwości wprowadzono wiele przywilejów dla działaczy opozycji antykomunistycznej. Jednocześnie obniżono do 2 tysięcy złotych wysokie emerytury byłym działaczom Służby Bezpieczeństwa.
Nad morzem wypoczywa kilkadziesiąt osób ze Szczecina, które w czasach PRL walczyły o wolną Polskę - dodaje Woźniak.
Jak mówi Wojciech Woźniak opozycjoniści byli zapomniani w okresie III RP. Wielu z nich żyło w ubóstwie.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345
12345

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty