Radio SzczecinRadio Szczecin » Region

ABW. Fot. www.abw.gov.pl
ABW. Fot. www.abw.gov.pl
Funkcjonariusze Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego zatrzymali trzy osoby, które zajmowały się praniem "brudnych pieniędzy", pochodzących z Federacji Rosyjskiej.
Śledztwo w tej sprawie prowadzi Wydział Zamiejscowy do spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Szczecinie.

Jak mówi Stanisław Żaryn, rzecznik prasowy ministra koordynatora służb specjalnych - grupa działała od 6 lat i w tym czasie "wyprała" w Polsce około miliarda złotych.

- Zatrzymane osoby prowadziły działalność mającą na celu rejestrowanie w Polsce różnego rodzaju podmiotów gospodarczych, które były rejestrowane na tzw. słupy. Brały udział w fikcyjnej działalności, po to, żeby legalizować środki, które pochodziły z nieznanych źródeł -tłumaczy Żaryn.

Jedna z zatrzymanych osób kierowała grupą. Dwie kolejne to pracownice banku. Prane pieniądze pochodziły także z Białorusi i Singapuru.

- Zatrzymane osoby były związane z całą grupą osób, które namierzyła Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego. To śledztwo pozostaje śledztwem rozwojowym, nie wykluczone są dalsze czynności - informuje Żaryn.

Celem grupy było umożliwienie wpływów środków pieniężnych do instytucji bankowych, działających na terenie Unii Europejskiej. Na wniosek prokuratury sąd zastosował areszt wobec zatrzymanych.
Jak mówi Stanisław Żaryn, rzecznik prasowy ministra koordynatora służb specjalnych - grupa działała od 6 lat i w tym czasie "wyprała" w Polsce około miliarda złotych.
- To śledztwo pozostaje śledztwem rozwojowym, nie wykluczone są dalsze czynności - informuje Żaryn.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

Archiwum informacji

poniedziałek26wtorek27środa28czwartek29piątek30sobota31niedziela01poniedziałek02wtorek03środa04czwartek05piątek06sobota07niedziela08poniedziałek09wtorek10środa11czwartek12piątek13sobota14niedziela15poniedziałek16wtorek17środa18czwartek19piątek20sobota21niedziela22poniedziałek23wtorek24środa25czwartek26piątek27sobota28niedziela29poniedziałek30wtorek31środa01czwartek02piątek03sobota04niedziela05

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty