Radio SzczecinRadio Szczecin » Region

Inga z Przęsocina. źródło: https://www.siepomaga.pl/inga-sma
Inga z Przęsocina. źródło: https://www.siepomaga.pl/inga-sma
Jeszcze ponad 3 milionów złotych brakuje, ale walka będzie trwała do końca. Tyle mała Inga z Przęsocina potrzebuje na kosztowną terapię genową.
Dziewczynka cierpi na SMA, czyli rdzeniowy zanik mięśni. To kolejna rodzina z regionu, która na leczenie zbiera pieniądze na zrzutka.pl. Do tej pory udało się uzbierać 6 mln złotych. O walce z chorobą i determinacji rodziców Ingi będzie można posłuchać we wtorek na naszej antenie. Reportaż o dziewczynce przygotowała Małgorzata Furga.

- Ogólnie jest bardzo wesoła. Pomijając czas rehabilitacji, to bardzo uśmiechnięta dziewczynka. Teraz już zrobiła się mała kierowniczka, wszystko pokazuje paluszkiem. Trochę jesteśmy jej nogami, nie jest w stanie raczkować - mówi mama dziewczynki.

Reportażu będzie można posłuchać o 21. Także nasza redakcja wsparła zbiórkę na rzecz Ingi. Na licytację wystawiliśmy wyjątkowy zestaw dla fanów Pogoni Szczecin. To koszulka Portowców z autografami wicemistrzów Polski z 2001 roku oraz reportaż wideo Radia Szczecin "Pogoń01" o srebrnej drużynie sprzed 20 lat. Zdobył ją Tomasz Cyryl Kmieć, na konto Ingi wpłacił 600 złotych.
Mówi mama dziewczynki.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty