Radio SzczecinRadio Szczecin » Region

Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Miasto, rozpoczynając remont alei Wojska Polskiego, odcięło od świata całe kwartały w Śródmieściu - alarmują politycy PiS.
- To efekt niedokończonego remontu trzech ościennych ulic - mówi radna w sejmiku województwa Małgorzata Jacyna-Witt. - Niedokończony jest remont ulicy Ściegiennego, Królowej Jadwigi, Bohaterów Getta Warszawskiego. Sytuacja jest skandaliczna, dlatego że te kwartały, te kamienice są absolutnie odcięte od możliwości korzystania z nich w sposób - nazwałabym to - wygodny.

- Ten remont nie potrwa dwa lata tylko dłużej, jego efektem może być bankructwo wielu firm z alei Wojska Polskiego - uważa Agnieszka Kurzawa, radna Rady Miasta Szczecina. - Miasto buduje, a przedsiębiorcy bankrutują. Remontują ulice, natomiast przedsiębiorcy są pozostawieni sami sobie. Handel i lokalni przedsiębiorcy na pewno ucierpią, ponieważ tutaj dojazdu - przez najbliższe lata - nie będzie.

Radni PiS, w piśmie do prezydenta Piotra Krzystka, pytają gdzie zabezpieczono prowizoryczne miejsca parkingowe i w jaki sposób władze miasta zrekompensują straty poniesione przez przedsiębiorców, których firmy znajdują się przy alei Wojska Polskiego.
- To efekt niedokończonego remontu trzech ościennych ulic - mówi radna w sejmiku województwa Małgorzata Jacyna-Witt.
- Ten remont nie potrwa dwa lata tylko dłużej, jego efektem może być bankructwo wielu firm z alei Wojska Polskiego - uważa Agnieszka Kurzawa, radna Rady Miasta Szczecina.

Dodaj komentarz 9 komentarzy

Bez przesady... Przecież zarówno przedsiębiorcy jak i klienci będą mogli skorzystać z miejskiego roweru ; i to już w Grudniu !!
A może p. radna zainteresuje się węzłem Kijewo bo to skandal, żeby GDDKiA za, którą odpowiada rząd tyle lat to robią. Masakra.
Ciekaw jestem jakiż to nowatorski sposób prowadzenia robót drogowych ma Jacyna, tak aby wymieniając nawierzchnię asfaltową - nie blokować dojazdu do sklepów i bram???
Tylko kompletny dyletant może głosić takie pretensje. Albo osoba o ewidentnie złej woli. Zresztą jedno nie wyklucza drugiego
Tej krzykaczce podziekujemy, nie wie Gdzie dziób a gdzie rufa a z nadania partyjnego jest szefem państwowych spółek związanych z branżą stoczniowa, ona się przyczyniła do haniebne go zamknięcia stoczni w Świnoujściu, a stoczniowców którzy pracowali tam ciężko całe życie nazywała ulica i zagranicą, wstyd
@emo - "gdzie dziób" to wie. Doskonale wie!
Przy korycie
A ci krzyczący zdają sobie sprawę, że po remoncie wcale lepiej nie będzie? Będzie po jednym pasie ruchu w każdą stronę i deptak! Niestety to efekt poronionego planu na to miejsce. Tam firmy będą upadać tak czy siak. Było protestować wcześniej a nie na starcie robót.
Jaki deptak? Żadnego deptaka tam nie będzie, chodnik będzie takiej samej szerokości jak obecnie, będzie po jednym pasie ruchu z parkingiem po środku. Dla mnie słabo, trzeba było albo robić z niej jednokierunkowa z tramwajami i rzeczywiście deptakiem albo zostawić jak jest, przynajmniej Pani Jacyna byłaby zadowolona ;)
Przypomnę, że Jagiellońska wg. Tej przekupy miała upaść, a ma się dobrze po remoncie. MJW mogłaby się zająć SKM i stoczniami. Rozumiem, że PiS nie robiłby w ogóle remontów albo rozgrzebał miasto i zostawiła plac budowy, jak ma to miejsce na SKM? Będzie ogromną afera z tym. Tak samo z Gryfią, którą byłaby już bankrutem, gdyby nie sprzedaż terenów w Świnoujściu. Co pójdzie na sprzedaż w przyszłym roku? Jakie fikumiku wymyślono, że nowy dok nie będzie własnością Gryfi?
A niech mi jeszcze ktoś wyjaśni, dlaczego przy okazji takiego remontu, nie można przywrócić tam ruchu tramwajowego? Podobno pod asfaltem jest kostka brukowa z torami - Niemcy już nam dawno zrobili połowę roboty :D

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty