Radio SzczecinRadio Szczecin » Region
  Autopromocja  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz

Fot. Łukasz Szełemej [Radio Szczecin/Archiwum]
Fot. Łukasz Szełemej [Radio Szczecin/Archiwum]
Za zabójstwo - ze szczególnym okrucieństwem - przed sądem odpowiadać będą 29- i 30-latek, którzy podpalili bezdomnego. Jest akt oskarżenia w tej sprawie. Mężczyznom grozi dożywocie.
Do morderstwa doszło, w kwietniu ubiegłego roku, na klatce schodowej w bloku przy ulicy Matejki w Szczecinie. Bezdomny tam nocował.

Około godz. 4:00 nad ranem, obudziło go dwóch podejrzanych. Chcieli od niego pieniędzy, gdy odpowiedział, że ich nie ma, mężczyźni oblali go substancją łatwopalną i podpalili.

Ogniem zajęło się jego ubranie, by się ratować zbiegł po schodach. Dzwonił też do mieszkań po drodze. Pomocy udzielił mu jeden z lokatorów.

Bezdomny miał spalone ubranie, skórę twarzy i rąk. Mieszkańcy wezwali pogotowie. Pokrzywdzony trafił do szpitala, miał poparzone 90 procent powierzchni ciała oraz drogi oddechowe. Zmarł tydzień później.

Policja zatrzymała dwóch mężczyzn: 29- i 30-latka. Trafili do aresztu tymczasowego.
Obaj byli w przeszłości karani sądownie. Nie przyznali się do winy. Grozi im dożywocie.
Relacja Joanny Gralki [Radio Szczecin]

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes Posłuchaj

  Reklama  
Zobacz
  Autopromocja  
Zobacz

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty