Radio SzczecinRadio Szczecin » Region
  Autopromocja  
Zobacz

Fot. Piotr Kołodziejski [Radio Szczecin]
Fot. Piotr Kołodziejski [Radio Szczecin]
Akademia Morska w Szczecinie będzie politechniką. Sejm przyjął ustawę w tej sprawie.
- Nie było ani jednego posła, który był przeciwko - mówi wiceminister infrastruktury Marek Gróbarczyk. - To wspaniała wiadomość i finalizacja naszego dążenia do podnoszenia statusu uczelni. Taki proces zakończył się parę lat temu w Gdyni, gdzie został utworzony Uniwersytet Morski. Ogromnym staraniem, zaangażowaniem i wytrwałością udało się doprowadzić ten projekt do szczęśliwego i wspaniałego finału.

Dla uczelni oznacza to m.in. większe pieniądze. - Teraz duża praca, jeśli chodzi o politechnikę, ponieważ musi poszerzyć swoje możliwości, jeśli chodzi o dodatkowe kierunki, ale tutaj mamy przygotowane rozwiązania, decyzje, które w tym zakresie zapadły. Oczywiście wzrasta automatycznie subwencja dla uczelni i myślę, co jest najistotniejsze, prestiż.

Teraz ustawa trafi do Senatu, później musi ją podpisać prezydent Andrzej Duda.
- Nie było ani jednego posła, który był przeciwko - mówi wiceminister infrastruktury Marek Gróbarczyk.
Dla uczelni oznacza to m.in. większe pieniądze.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes Posłuchaj

Posłuchaj najnowszych Wiadomości Radia Szczecin

Archiwum informacji

poniedziałek29wtorek30środa01czwartek02piątek03sobota04niedziela05poniedziałek06wtorek07środa08czwartek09piątek10sobota11niedziela12poniedziałek13wtorek14środa15czwartek16piątek17sobota18niedziela19poniedziałek20wtorek21środa22czwartek23piątek24sobota25niedziela26poniedziałek27wtorek28środa29czwartek30piątek31sobota01niedziela02
  Autopromocja  
Zobacz

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty