Radio SzczecinRadio Szczecin » Region
Reklama
Zobacz
Reklama
Zobacz
Autopromocja
Zobacz

Realizacja: Wojciech Ochrymiuk [Radio Szczecin]
Za miesiąc ostatni pociąg przejedzie mostem kolejowym w Podjuchach.
Na brzegu rozpocznie się składanie przęsła przeprawy - poinformował Marek Duklanowski, dyrektor Wód Polskich w Szczecinie, które budują most nad Regalicą. - Cały ruch pociągów tej linii, arterii kolejowej tzw. Nadodrzanki, między Gryfinem a Szczecinem Głównym, będzie puszczony od dworca w Podjuchach przez dworzec w Dąbiu i całość ruchu kolejowego w tym miejscu będzie wstrzymana i będzie można przystąpić do prac związanych z rozbiórką tego historycznego mostu. Będziemy świadkami tego, że na lewym brzegu po stronie Zaleskich Łęgów na Międzyodrzu będzie powoli składana konstrukcja, która w pierwszych miesiącach przyszłego roku będzie powoli od zachodniej strony nasuwana.

Trwa budowa filarów mostu w rzece. - Na moście mamy przyczółek na lewym brzegu, jedną z podpór nurtowych już w części murowaną. Później fragmenty ścianek, które dziś izolują od środowiska wodnego części fundamentowe podpory. I przyczółek na prawym brzegu jest palowany - informuje Duklanowski.

Most w Podjuchach to prowizorka, jaką wybudowano w czasach Polski Ludowej. Jest za niski i blokuje żeglugę na rzece. Zwodzona część mostu bardzo często ulegała awariom.
Na brzegu rozpocznie się składanie przęsła przeprawy - poinformował Marek Duklanowski, dyrektor Wód Polskich w Szczecinie, które budują most nad Regalicą.
Trwa budowa filarów mostu w rzece.
Fot. Kamila Kozioł [Radio Szczecin]
Fot. Kamila Kozioł [Radio Szczecin]

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

Reklama
Zobacz
Autopromocja
Zobacz

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty