O godz. 10 społeczność akademicka szczecińskiej Akademii Nauk Stosowanych TWP wyruszyła w podróż sprzed budynku uczelni przy ul. Broniewskiego kierując się ścieżkami Lasu Arkońskiego na Białą Polanę niedaleko Jeziora Głębokie.
Tam w południe rozpoczęło się m.in. wspólne grillowanie i kiermasz. Pieniądze z kiermaszu przeznaczą na rehabilitacje swojej koleżanki - studentki 4. roku psychologii, Weroniki, która w kwietniu przeszła udar mózgu.
To wspaniała forma integracji. Łączymy przyjemne z pożytecznym - mówią uczestnicy rajdu.
Zabawa na polanie potrwa do godz 15. Przewidziane są m.in. przeciąganie liny i loteria z nagrodami. Weronikę można wspomóc przez internetową zbiórkę.
Organizatorem 3. edycji rajdu jest Akademia Nauk Stosowanych TWP w Szczecinie.
To wspaniała forma integracji. Łączymy przyjemne z pożytecznym - mówią uczestnicy rajdu.
- Jesteśmy już drugi raz. Jest bardzo przyjemnie. Dla zdrowia i dla wiedzy. Poza tym przejść tyle kilometrów, to też jest osiągnięcie. - Już wcześniej zdecydowaliśmy, że przyjdziemy tutaj. - Spędzimy razem czas, na grillu można podjeść... - powiedzieli.
- Od trzech lat kontynuujemy nasz rajd, formy są różne: można iść, można jechać. Nasz docelowy punkt to Biała Polana - dodała dr Grażyna Leśniewska, prorektor Akademii Nauk Stosowanych Towarzystwa Wiedzy Powszechnej w Szczecinie.
Zabawa na polanie potrwa do godz 15. Przewidziane są m.in. przeciąganie liny i loteria z nagrodami. Weronikę można wspomóc przez internetową zbiórkę.
Organizatorem 3. edycji rajdu jest Akademia Nauk Stosowanych TWP w Szczecinie.

Radio Szczecin