Radio SzczecinRadio Szczecin » Region
Autopromocja
Zobacz
Reklama
Zobacz

Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Prokurator wszedł do Akademii Sztuki w Szczecinie. Tym samym rozpoczęło się śledztwo po wczorajszym wybuchu w pracowni graficznej przy ul. Kolumba. W wybuchu trzy kobiety zostały poparzone - w tym jedna ciężko, ją śmigłowiec LPR zabrał do szpitala w Gryficach.
Przypomnijmy, że w poniedziałek rano ujawniliśmy pisma wysyłane przez wykładowców Akademii, którzy przynajmniej od dwóch lat sygnalizowali jej władzom zły stan pracowni graficznych i zaniedbania BHP. Na razie uczelnia milczy, czekamy na komentarz. A na miejscu jest prokurator - informuje rzecznik prasowy prokuratury w Szczecinie Alicja Macugowska - Kyszka.

- Prokurator wraz z biegłym są na miejscu zdarzenia i przeprowadzają oględziny-powiedziała nam Macugowska-Kyszka. Zapytana czy prokuratura wie o pismach, jakie do władz uczelni przesyłali jej pracownicy odpowiedziała: Aktualnie trwają czynności, trwa gromadzenie materiału dowodowego w tej sprawie w taki sposób, który pozwoli na ustalenie okoliczności i przyczyn tego zdarzenia.

Śledztwo w Akademii Sztuki prowadzi Prokuratura Rejonowa Szczecin-Śródmieście w kierunku wprowadzenia zagrożenia życia i zniszczenia mienia.
-Prokurator wraz z biegłym są na miejscu zdarzenia i przeprowadzają oględziny-powiedziała nam Macugowska-Kyszka. Zapytana czy prokuratura wie o pismach, jakie do władz uczelni przesyłali jej pracownicy odpowiedziała: Aktualnie trwają czynności, trwa gromadzenie materiału dowodowego w tej sprawie w taki sposób, który pozwoli na ustalenie okoliczności i przyczyn tego zdarzenia.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345
12345
12345
Autopromocja
Zobacz

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty