Trwa kompleksowa przebudowa kołobrzeskiego dworca PKP. W związku z prowadzonymi pracami nie obejdzie się jednak bez utrudnień w czasie sezonu letniego.
Remont kołobrzeskiego dworca trwa już ponad pół roku. W tym czasie wykonano roboty podziemne, a także prace związane z naprawą i wymianą pokrycia dachu. Obecnie wykonawca realizuje także prace wykończeniowe wewnątrz budynku. Hala główna pozostaje więc zamknięta, a w związku z dodatkowymi połączeniami sezonowymi dworzec będzie musiał obsłużyć kolejne tysiące podróżnych.
Agnieszka Jurewicz z PKP SA informuje, że przez całe wakacje wprowadzono rozwiązania tymczasowe, które mają zmniejszyć niedogodności dla pasażerów.
- Na sezon letni dostawiono dodatkowy dworzec kontenerowy, a dostęp do peronów odbywa się skrajnymi przejściami - dodaje Jurewicz.
Cały remont kosztuje ponad 24 miliony złotych i prowadzony jest w ramach Programu Inwestycji Dworcowych. Dzięki inwestycji dworzec będzie nie tylko bardziej funkcjonalny, ale także odzyska swój historyczny wygląd z 1904 roku.
Agnieszka Jurewicz z PKP SA informuje, że przez całe wakacje wprowadzono rozwiązania tymczasowe, które mają zmniejszyć niedogodności dla pasażerów.
- Na sezon letni dostawiono dodatkowy dworzec kontenerowy, a dostęp do peronów odbywa się skrajnymi przejściami - dodaje Jurewicz.
Cały remont kosztuje ponad 24 miliony złotych i prowadzony jest w ramach Programu Inwestycji Dworcowych. Dzięki inwestycji dworzec będzie nie tylko bardziej funkcjonalny, ale także odzyska swój historyczny wygląd z 1904 roku.

Radio Szczecin