Koniec z darmowym parkowaniem na szczecińskim Starym Mieście - informują urzędnicy.
Po wyroku Sądu administracyjnego unieważniającego uchwałę Rady Miasta w sprawie parkowania w tym miejscu, od marca parkomaty wyłączono na ulicach Łaziebnej, Mariackiej, części Tkackiej, Staromłyńskiej, Koński Kierat i Staromiejskiej.
Po kolejnych uchwałach darmowe parkowanie w tym miejscu się skończyło.
Godzina postoju w podstrefie czerwonej SPP kosztuje 3,6 zł, druga 4,3 zł, trzecia 5,1 zł, czwarta i następne 3,6 zł.
Na całym obszarze SPP kierowcy jednorazowo w ciągu dnia przysługuje prawo do stawki zerowej za postój pojazdu nie dłuższy niż 15 minut – pod warunkiem pobrania z parkomatu biletu zerowego.
Po kolejnych uchwałach darmowe parkowanie w tym miejscu się skończyło.
Godzina postoju w podstrefie czerwonej SPP kosztuje 3,6 zł, druga 4,3 zł, trzecia 5,1 zł, czwarta i następne 3,6 zł.
Na całym obszarze SPP kierowcy jednorazowo w ciągu dnia przysługuje prawo do stawki zerowej za postój pojazdu nie dłuższy niż 15 minut – pod warunkiem pobrania z parkomatu biletu zerowego.

Radio Szczecin