Radio SzczecinRadio Szczecin » Region
Reklama
Zobacz
Reklama
Zobacz
Reklama
Zobacz
Autopromocja
Zobacz

Fot. Maciej Papke [Radio Szczecin/Archiwum]
Fot. Maciej Papke [Radio Szczecin/Archiwum]
Mieszkańcy Gminy Dobra chcą poznać wyniki konsultacji. Mija 9 dni od zakończenia głosowania w sprawie wywozu śmieci z posesji właścicieli domów jednorodzinnych w gminie Dobra.
Wspomniane konsultacje miały odpowiedzieć na pytanie, czy lepiej wrócić do starego systemu - czyli wywozu śmieci raz w tygodniu, a nie raz na dwa tygodnie, jak jest od początku tego roku.

- Jesteśmy za tym, żeby śmieci wywożone były raz w tygodniu - mówią mieszkańcy: - Większość mieszkańców jest za tym, żeby wróciło to z powrotem, aby wywóz był dwa razy. Odpadów sporo się gromadzi. - Jakby było raz w tygodniu, to byłoby lepiej, a raz na dwa tygodnie to strasznie rzadko, szczególnie latem. - Jesteśmy za tym, żeby wywóz był raz w tygodniu, śmieci w tych śmietnikach - przy wysokiej temperaturze - chcą same wychodzić z pojemników. - Nie wiem czym gmina się zasugerowała, że zmniejszyła częstotliwość wywozu śmieci...

Na podstawie uchwały dotyczącej przeprowadzenia konsultacji, władze gminy Dobra mają 30 dni na podanie wyników. Kontaktowaliśmy się w tej sprawie z gminą. Wyniki poznamy najprawdopodobniej, gdy pani wójt wróci z urlopu, czyli za około dwóch tygodni, taką informację otrzymaliśmy od Anny Budzyńskiej, kierownika wydziału ds. gospodarki odpadami komunalnymi i egzekucji.

Przypomnijmy, że sprawa dotyczy ponad 8 tysięcy właścicieli domów jednorodzinnych.
Relacja Krzysztofa Cichockiego.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345
Autopromocja
Zobacz
Reklama
Zobacz

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty