Radio SzczecinRadio Szczecin » Region
Reklama
Zobacz
Reklama
Zobacz
Reklama
Zobacz
Autopromocja
Zobacz

Fot. pixabay.com / pixel2013 (CC0 domena publiczna)
Fot. pixabay.com / pixel2013 (CC0 domena publiczna)
Poniżej publikujemy oświadczenie salezjanów w związku z zajściem na plaży w Świnoujściu.
"W związku z wydarzeniami, o których poinformowano na portalu społecznościowym Facebook, dotyczącymi osoby naszego współbrata ks. Piotra Z. informujemy, iż sprawa została zgłoszona Policji i przekazana kompetentnym organom.

Przełożony Inspektorii św. Wojciecha z siedzibą w Pile został o sprawie poinformowany i trwa proces wyjaśniający.

Na chwilę obecną nie posiadamy więcej informacji w tej sprawie. Zapewniamy o gotowości do współpracy z odpowiednimi służbami, jak również, że zależy nam na jak najszybszym wyjaśnieniu tej sytuacji".

To pełna treść oświadczenia salezjanów, komentarz do sprawy, do jakiej doszło w piątek: ksiądz masturbował się na plaży nad morzem, miało do tego dojść w obecności dziecka - można przeczytać na Facebooku. Szczecińska radna Dominika Jackowski, udostępniła wpis innej osoby, jak twierdzi matki dziecka, podała imię i nazwisko księdza oraz opublikowała jego zdjęcie.

Policja poinformowała nas, że interweniowali wobec mężczyzny, który miał masturbować się na plaży, za co został ukarany mandatem, za dopuszczenie się nieobyczajnego wybryku, o czym mówi artykuł 140. Kodeksu Wykroczeń.

Funkcjonariusz zaprzeczył jednak, by świadkiem zdarzenia było dziecko - jak zaznaczył rozpytane zostały wszystkie osoby, które znajdowały się wtedy na plaży. Nie wiemy, czy była wśród nich osoba, której wpis udostępniła szczecińska radna.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

Reklama
Zobacz
Autopromocja
Zobacz

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty