Ponad 250 tys. zł zebrali kwestujący na ulicach Stargardu dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.
Wolontariuszom z Hufca ZHP liczenie drobnych i większych nominałów zajęło całą noc. Małgorzata Nizińska, szefowa sztabu przyznaje, uzyskane wyniki dają powody do satysfakcji: - Jest to 258 251,91 zł. Kwota ze skarbonki może się zmienić do końca tygodnia. Liczyliśmy bardzo długo, następnego dnia do porannych godzin. Dostawaliśmy euro, dolary i korony czeskie, norweskie, nawet nominał japoński się zdarzył. Puszki wracały do sztabu bezpieczne - podkreśla Nizińska.
Dla Poli Kucharskiej ze stargardzkiego sztabu największym wyzwaniem było policzenie wszystkich jedno- i dwugroszówek: - Było ich naprawdę bardzo dużo... Nie starczało miejsca. Mnóstwo wielkich worków. Było ciężko.
Organizatorzy informują, że podana kwota jeszcze wzrośnie po zsumowaniu transakcji z kart płatniczych. Ponad 30 tys. zł uzyskano m.in. z licytacji na głównej scenie przy Rynku Starego Miasta.

Radio Szczecin