Radio SzczecinRadio Szczecin » Region
Reklama
Zobacz
Autopromocja
Zobacz

Park Krajobrazowy Dolina Dolnej Odry. Fot. Konrad Nowak [Radio Szczecin/Archiwum]
Park Krajobrazowy Dolina Dolnej Odry. Fot. Konrad Nowak [Radio Szczecin/Archiwum]
W piątek po raz trzeci rozpocznie się międzynarodowa akcja Czysta Odra. Ochotnicy z Polski, Czech i Niemiec będą sprzątać brzegi i wody tej rzeki.
Koordynator inicjatywy ekolog Dominik Dobrowolski powiedział na antenie Polskiego Radia 24, że wolontariusze pojawią się także na wszystkich dopływach rzeki.

"Sprzątamy Odrę, cały węzeł wodny i rzeki typu Oława, Widawa, Bystrzyca, Dobra i Ślęza. Do akcji już się zgłosiło 20 tysięcy osób z Czech, Polski i Niemiec. Cały czas się można do akcji zgłosić i cały czas można swoją akcję zorganizować. I jeszcze mamy granty na wsparcie tych lokalnych akcji sprzątających" - zachęcał ekolog.

Anna Adamczyk ze stowarzyszenia Eko-Unia powiedziała, że w polskich rzekach można znaleźć niemalże wszystko - sprzęt AGD, części lodówek, telewizory, ładowarki, baterie. Najwięcej odpadów to szklane butelki typu małpka i butelki plastikowe, czyli odpady, które mogłyby zostać przetworzone, a trafiają do środowiska.

Akcja Czysta Odra potrwa od najbliższego piątku do niedzieli 5 maja. Sprzątanie odbędzie się na całej długości rzeki, od źródeł w czeskich Morawach po ujście w Zalewie Szczecińskim.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345
Autopromocja
Zobacz

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty