Radio SzczecinRadio Szczecin » Region
Reklama
Zobacz
Autopromocja
Zobacz

Mateusz Bobek, burmistrz Międzyzdrojów. Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Mateusz Bobek, burmistrz Międzyzdrojów. Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Rozwój pod kątem turystycznym, ale z większą dbałością o potrzeby mieszkańców - to pomysł na działania samorządu w kolejnej kadencji. Burmistrz Międzyzdrojów Mateusz Bobek mówił w "Rozmowach pod krawatem", że trzeba skupić się na zmniejszeniu uciążliwości związanych z dużą liczbą turystów w czasie sezonu letniego.
Chodzi o miejsca parkingowe, hałas, ceny nieruchomości i usług - mówił Mateusz Bobek.

Zdaniem Mateusza Bobka rozwiązaniem problemu tanich mieszkań dla ludzi młodych w Międzyzdrojach będą inwestycje m.in. w TBS-y. Lekiem na wysokie ceny usług w mieście ma być karta mieszkańca.

- Ona już upoważnia do różnego rodzaju zniżek, zarówno w sektorze prywatnym, jak i miejskim. Między innymi daje możliwość korzystania z karty parkingowej, parkowanie za darmo bezpłatnie 3 godziny w każdym parkomacie czy wykupienie stosunkowo taniego abonamentu. Dostęp do kultury, szeroko rozumianej rozrywki, aquapark - mówi Bobek.

Jak mówił burmistrz Międzyzdrojów, w perspektywie kilku lat trzeba się liczyć z kolejnymi dużymi inwestycjami deweloperów, ale w kwestii trzeba zachować równowagę. Nawiązując do słynnych dwóch wież, inwestycji którą planuje jeden ze szczecińskich inwestorów, burmistrz stwierdził, że osiągnięty będzie tu kompromis. Budynek ma być niższy, ale inwestycja jest potrzebna, by zagospodarować teren, który nie jest wizytówką miasta.

Całej rozmowy możecie wysłuchać na naszej stronie internetowej.
Lekiem na wysokie ceny usług w mieście ma być karta mieszkańca.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345
12345
Autopromocja
Zobacz

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty