Radio SzczecinRadio Szczecin » Region
  autopromocja  
Zobacz
  ogłoszenie  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz

Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Branża offshore to recepta nowego zarządu szczecińskiej stoczni Wulkan na wyjście z kryzysu finansowego.
Spółka, na przestrzeni ostatnich ośmiu lat, poniosła ponad 100 milionów strat - wynika z przeprowadzonego audytu.

- Trudna sytuacja finansowa już dzisiaj rzutuje na funkcjonowanie spółki. Patrząc w przyszłość rysują nam się dwa kierunki - mówi nowy prezes zarządu Stoczni Szczecińskiej „Wulkan” Radosław Kowalczyk. - Pierwszy, tradycyjny, oparty o produkcję konstrukcji stoczniowych. Drugi kierunek, prężnie rozwijający się w Europie, rynek offshore. W głównej mierze morskich elektrowni wiatrowych, ale też wszystkiego, co jest związane z tym rynkiem. Chcemy otworzyć możliwości współpracy z firmami prywatnymi, które już się zagnieździły na tym rynku, chcemy stworzyć na terenie centrum offshore, bo mówimy też o części produkcyjnej, projektowej, serwisowej.

Przed nami ciężka praca - podkreśla wiceminister infrastruktury Arkadiusz Marchewka. - Mamy nadzieję, że za jakiś czas będziemy w stanie powiedzieć opinii publicznej, że nowy zarząd i fachowcy byli w stanie obronić tę sytuację i wyjść obronną ręką z trudnej sytuacji, natomiast przed nami bardzo ciężki bój o to, aby uzyskać pozytywne efekty.

Nowy zarząd nie planuje zwolnień pracowników. Obecnie Wulkan zatrudnia około 300 osób.
- Trudna sytuacja finansowa już dzisiaj rzutuje na funkcjonowanie spółki. Patrząc w przyszłość rysują nam się dwa kierunki - mówi nowy prezes zarządu Stoczni Szczecińskiej „Wulkan” Radosław Kowalczyk.
Przed nami ciężka praca - podkreśla wiceminister infrastruktury Arkadiusz Marchewka.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345
   
Zobacz

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty