Radio SzczecinRadio Szczecin » Region
  Reklama  
Zobacz
  Autopromocja  
Zobacz
  autopromocja  
Zobacz
  ogłoszenie  
Zobacz

Dariusz Matecki. Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin/Archiwum]
Dariusz Matecki. Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin/Archiwum]
Szczeciński wątek w "taśmach Funduszu Sprawiedliwości". Portal tvn24.pl dotarł do nagrania z narady, która odbyła się w resorcie sprawiedliwości na początku 2022 roku.
Wzięli w nim udział ówczesny wiceminister sprawiedliwości Marcin Romanowski, a także radny miasta, obecny poseł Dariusz Matecki i ówczesny wicewojewoda Mateusz Wagemann. Na spotkaniu był także dyrektor Departamentu Funduszu Sprawiedliwości Tomasz Mraz.

Według nagrań, głównym tematem spotkania było wytłumaczenie się z powiązań polityków ze stowarzyszeniami, które wygrały konkursy Funduszu Sprawiedliwości na przeciwdziałanie przestępczości.

Politycy to Dariusz Matecki i Mateusz Wagemann - wtedy z jeszcze Solidarnej (obecnie Suwerennej) Polski. A Stowarzyszenia to Fidei Defensor i Stowarzyszenie Przyjaciół Zdrowia, które dziś nazywa się Przyjaciół Mediów.

W przytoczonych fragmentach nagrań uczestnicy narady zastanawiają się choćby nad tym, jak wytłumaczyć powiązania Mateckiego z tymi dwiema organizacjami. On sam mówi, że formalnie nie był związany z żadną z nich. Pojawia się też wątek udziału żon polityków w projektach dofinansowanych z Funduszu Sprawiedliwości.

Oba stowarzyszenia otrzymały z Funduszu Sprawiedliwości 17 milionów złotych.

Dodajmy, że żona byłego wicewojewody nadal figuruje jako członkini komisji rewizyjnej w Stowarzyszeniu Fidei Defensor, a sam Mateusz Wagemann zasiadał we władzach tej organizacji. Był też prezesem Stowarzyszenia Przyjaciół Zdrowia zanim został wicewojewodą. Obecnie znów figuruje jako członek komisji rewizyjnej tego stowarzyszenia.
Relacja Elżbiety Bieleckiej [Radio Szczecin]

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345
12345
12345
  Autopromocja  
Zobacz
   
Zobacz

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty