Radio SzczecinRadio Szczecin » Region
  ogłoszenie  
Zobacz
  autopromocja  
Zobacz

Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
47,97 proc. poparcia w wyborach do Parlamentu Europejskiego w Szczecinie uzyskał komitet Koalicji Obywatelskiej - to dane Państwowej Komisji Wyborczej ze wszystkich komisji.
Drugi wynik uzyskało PiS - 25,29 proc., a trzeci Lewica - 10,58 proc. Na Konfederację zagłosowało w Szczecinie 9,3 proc. wyborców.

Według sondażowych wyników exit poll pracowni Ipsos dla TVP, Polsatu i TVN mandat w Parlamencie Europejskim uzyskało dwóch kandydatów z okręgu zachodniopomorsko-lubuskiego - to Bartosz Arłukowicz z PO i Joachim Brudziński z PiS.

Oznaczałoby to, że okręg stracił dwa mandaty - pięć lat temu do Parlamentu Europejskiego dostał się także Bogusław Liberadzki z komitetu Koalicja Europejska (PO PSL SLD, Nowoczesna, Zieloni) i Elżbieta Rafalska z PiS.

Pełne wyniki i nazwiska nowych europosłów poznamy po podliczeniu wszystkich głosów z kraju - do tej pory PKW opublikowała wyniki z prawie 96 proc. obwodów głosowania.

Koalicja Obywatelska uzyskała największe poparcie w miastach na prawach powiatu w województwie zachodniopomorskim. W Koszalinie ugrupowanie uzyskało prawie 49 proc. głosów (48,88), a w Szczecinie i Świnoujściu prawie 48 proc. (47,97 i 47,21).

Na drugim miejscu znalazło się Prawo i Sprawiedliwość, choć z dużą różnicą w poparciu - w Szczecinie na partię Jarosława Kaczyńskiego zagłosowało prawie 25,5 proc. wyborców (25,49 proc.), w Koszalinie dokładnie 25 proc., a w Świnoujściu ponad 24,5 proc. (24,59 proc.).

Trzecie miejsce w tym miastach przypadło Lewicy - w Świnoujściu uzyskała ponad 12,5 proc. głosów (12,69), w Koszalinie nieco ponad 11 proc. (11,05), a w Szczecinie - ponad 10,5 proc. (10,58 proc.)

Kolejna była Konfederacja z wynikami ponad 9 proc., prawie 9 proc. i prawie 8 proc. odpowiednio w Szczecinie, Świnoujściu i Koszalinie.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345
   
Zobacz

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty