Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat
  Autopromocja  
My Hrabiny. Myślę, więc zapisałam
  Autopromocja  
Zobacz

Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Pierwsze wyniki sondażowe exit poll pracowni Ipsos - dla Telewizji Polskiej, Polsatu i TVN - pokazują, że wybory do Parlamentu Europejskiego wygrała Koalicja Obywatelska.
Najwięcej głosów - 38,2 procent - zdobyła Koalicja Obywatelska. Prawo i Sprawiedliwość zdobyło 33,9 procent głosów, Konfederacja - 11,9 procent, Trzecia Droga - 8,2 procent, Lewica - 6,6 procent, Bezpartyjni 0,8%, PolExit 0,3%, Inne - 0,1%.

Frekwencja wyniosła 39,7 procent.

Wyniki skomentował premier Donald Tusk. Powiedział, że to wyborcy jego ugrupowania wygrali wybory do Parlamentu Europejskiego. Podczas wieczoru wyborczego Donald Tusk podkreślił, że jego ugrupowanie czekało aż 10 lat na taki sukces wyborczy.

- 10 lat, dokładnie 10 lat czekaliśmy na to pierwsze miejsce na podium - jestem tak szczęśliwy! Brakuje mi słów wdzięczności dla tych wszystkich, którzy poszli dzisiaj do wyborów - mówił.

Ten wynik to dla nas wielkie zadanie - tak prezes PiS Jarosław Kaczyński komentował sondażowe wyniki wyborów w trakcie wieczoru wyborczego w sztabie partii. Mówił, że PiS w kolejnych wyborach zdobywa podobne poparcie i kierownictwo ugrupowania wie, co trzeba zrobić, by te wyniki podnieść. "Droga do zwycięstwa jest otwarta" - mówił.

Podział na mandaty według badania exit poll:
Koalicja Obywatelska - 21
Prawo i Sprawiedliwość - 19
Konfederacja - 6
Trzecia Droga - 4
Lewica - 3.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345
  Autopromocja  
Zobacz
  Autopromocja  
Zobacz

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty