Radio SzczecinRadio Szczecin » Region
  Reklama  
Zobacz
  Autopromocja  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz
  Autopromocja  
My Hrabiny. Myślę, więc zapisałam

Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Sprawca wypadku na pl. Rodła może nie trafić do więzienia. Mężczyzna od 2018 roku leczy się psychiatrycznie. Jeszcze w tym roku 33-letni Grzegorz Ł. zgłosił się na policję mówiąc, że ma myśli samobójcze oraz stany lękowe.
Jak informuje jego adwokat, Patryk Zbroja, nad sprawą muszą teraz pochylić się biegli psychiatrzy.

- Pierwszą linią obrony, która się nasuwa po analizie materiałów - również medialnych - to przede wszystkim ustalenie, czy można przypisać podejrzanemu winę, bo żeby ponosił odpowiedzialność za przestępstwo, żeby go nazwać przestępcą, to oczywiście musi mieć prawomocny wyrok karny. Natomiast składnikiem takiego elementu związanego z odpowiedzialnością za przestępstwo jest wina, a winę wyłącza niepoczytalność. A niepoczytalność to jest choroba psychiczna, upośledzenie umysłowe lub inne zaburzenia czynności psychicznych - tłumaczył mec. Zbroja.

W przypadku poczytalności sprawcy grozi dożywocie. Jeśli biegli psychiatrzy stwierdzą niepoczytalność - mężczyzna może trafić do zamkniętego zakładu psychiatrycznego.
- Pierwszą linią obrony, która się nasuwa po analizie materiałów - również medialnych - to przede wszystkim ustalenie, czy można przypisać podejrzanemu winę, bo żeby ponosił odpowiedzialność za przestępstwo, żeby go nazwać przestępcą to oczywiście musi mieć prawomocny wyrok karny - tłumaczył mec. Zbroja.
O wyroku, jaki zapadnie będą decydować opinie biegłych psychiatrów - mówi jego obrońca mecenas Patryk Zbroja.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345
  Autopromocja  
Zobacz
  Autopromocja  
Zobacz
  Autopromocja  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty