Radio SzczecinRadio Szczecin » Region
  Autopromocja  
Zobacz
  Autopromocja  
My Hrabiny. Myślę, więc zapisałam
  Reklama  
Zobacz

Tomasz Grodzki. Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Tomasz Grodzki. Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Prawo i Sprawiedliwość robiło wszystko, by rozbić Senat, a afera korupcyjna w szpitalu w Zdunowie była wymyślona na te potrzeby - tak przekonywał w "Rozmowie pod krawatem" senator Koalicji Obywatelskiej, poprzedni marszałek - profesor Tomasz Grodzki.
Jak w niedzielę w mediach społecznościowych Radio Szczecin podało, że prof. Grodzki będzie dziś naszym gościem, to padło mnóstwo pytań o koperty od naszych słuchaczy. Jednocześnie podczas sprawowania funkcji marszałka Tomasz Grodzki nie miał okazji odnieść się do tych zarzutów na antenie Radia Szczecin.

- Ja mam czyste sumienie i mam dziesiątki, jak nie setki listów od pacjentów, którzy byli gotowi świadczyć, jak było naprawdę, jak się nimi zajmowałem, ale etyka lekarska nie pozwala posiłkować się pacjentami - mówił prof. Grodzki.

- Nigdy żadnej koperty za przyspieszenie operacji pan nie przyjął? - pytał prowadzący rozmowę Sebastian Wierciak.

- To jest oczywiste, że nie - odpowiedział gość "Rozmowy pod krawatem".

Senatora Grodzkiego pytaliśmy także o opisaną ostatnio przez "Fakt" sześciomiesięczną odprawę, jaką miał otrzymać tuż po wyborach 15 października. Według wyliczeń gazety to 123 tysiące złotych.

- Tak się zbiegło, że jednocześnie przeszedłem na emeryturę i dostałem trzymiesięczną odprawę, jak większość ludzi przechodzących na emeryturę i dostałem również odprawę po zakończeniu funkcji marszałka. I to się nałożyło. To się odbywało całkowicie poza mną, a tabloidy muszą coś tam pisać - mówił Grodzki.

Profesora Tomasz Grodzkiego pytaliśmy także o relacje z premierem Tuskiem, o to jak podsumowałby pierwsze półrocze nowego rządu, o wybory do europarlamentu, a także o to, jaką dziś pełni rolę w szpitalu w Zdunowie. Cała rozmowa do wysłuchania i do obejrzenia na naszej podstronie oraz radiowym Facebooku.
Jak w niedzielę w mediach społecznościowych Radio Szczecin podało, że prof. Grodzki będzie dziś naszym gościem, to padło mnóstwo pytań o koperty od naszych słuchaczy.
Senatora Grodzkiego pytaliśmy także o opisaną ostatnio przez "Fakt" sześciomiesięczną odprawę, jaką miał otrzymać tuż po wyborach 15 października. Według wyliczeń gazety to 123 tysiące złotych.

Dodaj komentarz 3 komentarze

Ale nikt nie mówi o kopertach tylko o ich zawartości...
Świadkowie i prokuratura twierdzą co innego.
NAWET W TYM WYWIADZIE KŁAMIE. Grodzki w Radio Szczecin twierdzi,, że wytoczył sprawę około 10 osobom, z czego 5 wygrał i możemy o tym poczytać w necie. No i zadałem sobie trud. TYLKO wygrał ten pan z dziennikarzem Perreirą i posłem Guzikiewiczem. Żadnych innych osób nie ma, a skarżących pana o łapownictwo w Szczecinie było kilkadziesiąt osób. Nawet przegrał pan ostatecznie z wykładowczynią Uniwersytetu Szczecinskiego, panią Popielą. Tu można poczytać: https://szczecin.tvp.pl/56113491/przegrana-tomasza-grodzkiego-w-sadzie-prof-popiela-nie-musi-go-przepraszac Można się dowiedzieć również: '' W czwartek prokurator Marcin Lorenc z Prokuratury Regionalnej w Szczecinie doprecyzował, że Grodzki nie jest oskarżonym ani podejrzanym, ale prokuratura natrafiła w śledztwie na dowody przyjmowania przez niego korzyści majątkowych. Prokuratura nie może oskarżyć Grodzkiego, bo ma on immunitet. (!!!) '' https://www.tygodnikpowszechny.pl/czy-prokuratura-moze-miec-haki-na-tomasza-grodzkiego-185845 Nawet dziennikarz ,redaktor Naczelny Newsweeka, Tomasz Sekielski przyznał, że aby się oczyścić z zarzutów, to senator Tomasz Grodzki powinien się zrzec immunitetu i odeprzeć zarzuty w sądzie. No..ale jak się ma coś na sumieniu, to się robi wszystko i gra na czas aby do tego nie doszło. Na szczęscie, wybory wygrała PEŁO i prokurator generalny Adam Bodnar ''wyczyścił'' kartotekę z zarzutami dla byłego marszałka, i pan Tomek może teraz chodzić po mediach i opowiadać dyrdymały o tym, że ''Sąd oczyścił go z wszelkich zarzutów i nie prowadzi wobec niego żadnego śledztwa...''. A przypomnijmy, że afera w szpitalu w Zdunowie była i są nawet skazani, oczym uwaga mówiło nawet TVN! https://tvn24.pl/trojmiasto/znany-szczecinski-chirurg-zatrzymany-prokuratura-uslyszal-166-zarzutow-st5707700

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345
12345
  Autopromocja  
Zobacz
  Autopromocja  
Zobacz
  Autopromocja  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty