Radio SzczecinRadio Szczecin » Region
  Autopromocja  
My Hrabiny. Myślę, więc zapisałam
  Autopromocja  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz
  Autopromocja  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz

Michał Przepiera. Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Michał Przepiera. Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Na wakacje Szczecin będzie jeszcze bardziej rozkopany - zapowiedział w "Rozmowie pod krawatem" zastępca prezydenta ds. inwestycji Michał Przepiera.
Na przełomie czerwca i lipca ruszyć ma remont Powstańców Wielkopolskich. To oznacza spore korki, ale jak podkreśla prezydent Przepiera, termin rozpoczęcia kolejnej dużej inwestycji nie jest przypadkowy. W wakacje ruch w Szczecinie jest zdecydowanie mniejszy i trzeba to wykorzystać.

- W samym ciągu Powstańców Wielkopolskich nie będzie linii tramwajowej w kierunku Pomorzan po to, aby te prace przyspieszyć. Tutaj wykorzystamy te rozwiązania, które państwo już znają z ulic Szczecina, czyli tramwaje dwukierunkowe - mówił Przepiera.

Stanie się to po zakończonym remoncie ulicy Mickiewicza i po przywróceniu tam tramwaju jednokierunkowego w stronę osiedla Zawadzkiego. Wtedy składy dwukierunkowe pojadą aleją Piastów. Jednocześnie cały czas trwa remont ulicy Kolumba i na al. Piastów można w wakacje spodziewać się korków.

- Myślę, że ten ruch tranzytowy zostanie nieco odcięty i przekierowany gdzie indziej, głównie na ulicę Mieszka I. Zatem nieco inaczej będzie wyglądał ten ruch i on ma szansę się w jakimś sensie rozłożyć. Oczywiście po to jest właśnie okres wakacyjny wykorzystania na tą tak zwaną zakładkę - mówił Przepiera.

Zakładkę, bo w listopadzie definitywnie ma zakończyć się remont ulicy Kolumba.
W wakacje ruch w Szczecinie jest zdecydowanie mniejszy i trzeba to wykorzystać.
Jednocześnie cały czas trwa remont ulicy Kolumba i na al. Piastów można w wakacje spodziewać się korków.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345
  Reklama  
Zobacz
  Autopromocja  
Zobacz
  Autopromocja  
Zobacz
  Autopromocja  
Zobacz
  Autopromocja  
Zobacz

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty