Radio SzczecinRadio Szczecin » Radio Szczecin poleca na weekend

Grafika: Radio Szczecin
Grafika: Radio Szczecin
Sprawdziliśmy dla Was, co ciekawego dzieje się w weekend w Szczecinie i regionie.
PIĄTEK - 12.30 - warsztaty - Szczeciński Inkubator Kultury - al. Wojska Polskiego 90

Dorośli, studenci i rodzice z dziećmi powyżej 5. roku życia mogą skorzystać z tych warsztatów. Zajęcia organizowane są w ramach programu Arrival Regions! Uczestnicy stworzą torby z nadrukiem, poznają techniki tworzenia obrazów, wyprodukują mydła, wezmą udział w warsztatach z książką Aleksandry Zaborskiej o kulturze ukraińskiej. Udział w wydarzeniu jest darmowy.


PIĄTEK - 17:30 - kabaret - MOK Police, ul. Siedlecka 1a

Adrianna Borek, Kamil Piróg i Tomasz Marciniak tworzą Kabaret Nowaki. "Za granicą żartu" to ich najnowszy program. Usłyszycie nowe skecze i zobaczycie premierowe postacie.


PIĄTEK - 19:00 - koncert w Filhamornii - Szczecin, ul. Małopolska 48

Jeden z najbardziej cenionych oboistów naszych czasów. Występuje jako solista koncertowy i kameralista na całym świecie, pracuje również jako wykładowca na najważniejszych międzynarodowych kursach muzycznych i festiwalach. Albrecht Mayer zagra Brahmsa i Straussa na oboju.


PIĄTEK - NIEDZIELA - 19:00 - spektakl - La Decadence Nowy Browar - Szczecin, ul. Partyzantów 2

Teksty łatwo zapadające w pamięć. Muzyka łatwo wpadająca w ucho. Porywająca do tańca. Spektakl muzyczny "Noc kolorowych chmur" skomponowany z przebojów Czesława Niemena, Krzysztofa Klenczona, Filipinek czy Czerwonych Gitar.


PIĄTEK - NIEDZIELA - 19:30 - spektakl - Teatr Współczesny w Szczecinie, Wały Chrobrego 3

"Mbambo" - historia matki, która próbuje dowiedzieć się, co przydarzyło się jej synowi. W roli głównej Beata Zygarlicka. Spektakl na scenie Malarni.


PIĄTEK - 19.30 - stand-up - Zoo.Szczecin, al. Papieża Jana Pawła II 3-4

Dowiecie się, co sprawia, że jesteśmy tym, kim jesteśmy, dlaczego warto być uprzejmym, jak karał go ojciec i czemu Viking nie cierpi Dworca w Gliwicach. Damian Viking Usewicz ze swoim stand-upem wystąpi w piątek w Szczecinie. Wieczór dla osób pełnoletnich, wstęp płatny.


PIĄTEK - 22:00 - impreza muzyczna - Szczecin, Hala Odra, bulwar Maurycego Beniowskiego 5

Dobry, zagraniczny import w Hali Odra. W piątek wystąpi tam związany z uznaną wytwórnią Lobster Theremin berliński dj I producent D.Dan. Poszukujący przecięcia surowego groove'u i acidowych melodii artysta stworzył niepowtarzalną mieszankę, która może wstrząsnąć parkietami w perkusyjnym szale. Jego support wystąpi Onkalo. Początek imprezy o godzinie 22:00.


SOBOTA - 10:00 - akcja krwiodawstwa - Muzeum Techniki Wojskowej, Szczecin, Bulwar Gdański 7

Rodzinny Piknik "Niepodległą mamy we krwi" podczas którego będzie można honorowo oddać krew i zarejestrować się w bazie dawców szpiku. Dla dzieci zaplanowano pokaz sprzętu wojskowego i służb mundurowych oraz watę cukrową. Będzie można zwiedzić wystawę broni z czasów II wojny światowej.


SOBOTA - NIEDZIELA - 16:00 - spektakl - Szczecin, Scena Kameralna Nowy Browar, ul. Partyzantów 2

Krystyna i trzech mężczyzn o imionach rozpoczynających się na literę R. Ryszard - jej mąż. Robert - jej kochanek. Rafael - wzięty architekt wnętrz. I jeden weekend, który Krystyna zaplanowała w najdrobniejszych szczegółach: mąż wyjeżdża, kochanek przyjeżdża, a architekt ma czas, na wprowadzenie zmian w urządzeniu domu. "Weekend z R." - spektakl do zobaczenia w sobotę i niedzielę.


SOBOTA - 19:00 - NIEDZIELA - spektakl - Opera na Zamku, ul. Korsarzy 34

Opera w 4 aktach francuskiego kompozytora Georges'a Bizeta. Dzieło opowiada o trudnym romansie praworządnego, niewinnego żołnierza Don Josego i chodzącej własnymi drogami cyganki Carmen.


SOBOTA - 19:00 - Festiwal Muzyki Dawnej - Szczecin, różne miejsca

XVIII edycja Szczecińskiego Festiwalu Muzyki Dawnej. Na finale w sobotę w Cerkwi pw. św. Mikołaja koncert Finałowy Festiwalu - Liturgiczne tradycje Bizancjum - Byzantine Music.


SOBOTA - 20:00 - jazzowa noc - Szczecin, Jazzment Klub, ul. Kurkowa 4

Havana Night to impreza w rytmie kubańskim. Na gitarze zagra i zaśpiewa Jorge Louis Varcarcel Gregorio i Maciej Kazuba. Usłyszycie najpopularniejsze standardy muzyki latynoskiej.


SOBOTA - 21:00 - koncert - Klub Krzywy Gryf - Szczecin, ul. Kolumba 5

Zespół ma na koncie 4 płyty. Dr Misio Arka Jakubika zagra ostrego rocka do tekstów Wargi i Świetlickiego. Koncert biletowany.


SOBOTA - 22:00 - impreza muzyczna - Szczecin, After Ego, ul. Księcia Świętopełka 23

Szczeciński klub After Ego świętuje swoje 2 urodziny. Miejscówka w Czerwonym Ratuszu przy Placu Batorego w ubiegłym roku była zamknięta z powodu lockdownu, w sobotę będzie podwójna okazja do świętowania by nadrobić stracony czas. Zagrają: Rats Milk b2b Yazza, Daniel Zachodni oraz Tropiki.


NIEDZIELA - 10:00 - Pchli Targ na Pogodnie, Szczecin, Plac im. W. Pawłowskiego

Na kolejny Pchli Targ zaprasza Rada Osiedla Pogodno. Okazja by pozbyć się z domu niepotrzebnych rzeczy. Wstęp bezpłatny.


NIEDZIELA - 11:00 - spektakl dla dzieci - Pleciuga, Szczecin, pl. Teatralny 1

Wielbicieli kryminałów, łamigłówek i zagadek logicznych czeka dobra zabawa - zapewniają organizatorzy wydarzenia. Spektakl oparty na powieści dla młodzieży Roberta Arthura, „Tajemnica krzyczącego zegara" w klimacie mistrzów suspensu. Dla widzów od lat 12.


NIEDZIELA - 17:00 - spektakl - Teatr Kameralny - Szczecin, Brama Portowa

"Do trzech razy sztuka" autorstwa Konstantego Ciciszwili i Janusza Wasylkowskiego. Lekkie pióro, siła sugestii a także zgrabnie napisane dialogi sprawiają, że ten rodzaj sztuki będący metaforą jest łatwy w odbiorze. W rolę niekonwencjonalnych przyjaciół wciela się znakomity, aktorski duet: Adam Dzieciniak i Michał Janicki.


NIEDZIELA - 19:00 - koncert w Filharmonii - Szczecin, ul. Małopolska 48

Muzyka z różnych regionów Grecji, greckich prawosławnych śpiewów liturgicznych, modalnych tradycji bliskowschodnich i muzyki kawiarnianej. W filhamornii wystąpi duet Skolias & Bester. Zagrają Rebetiko - rodzaj greckiej muzyki miasta, która kształtowała się od końca XIX wieku do lat 50. ubiegłego stulecia, by w drugiej połowie XX wieku przeżyć renesans.


NIEDZIELA - 20:00 - wieczór filmowy - Hormon - Szczecin, ul. Monte Cassino 6

Widowiskowy thriller Todda Phillipsa z kreacją Joaquina Phoenixa, za którą aktor został wyróżniony Złotym Globem i Oscarem. W ramach Oskarowego Wieczoru w Hormonie "Joker".

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345

Archiwum informacji

poniedziałek29wtorek30środa01czwartek02piątek03sobota04niedziela05poniedziałek06wtorek07środa08czwartek09piątek10sobota11niedziela12poniedziałek13wtorek14środa15czwartek16piątek17sobota18niedziela19poniedziałek20wtorek21środa22czwartek23piątek24sobota25niedziela26poniedziałek27wtorek28środa29czwartek30piątek31sobota01niedziela02

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty