Czas Reakcji
Radio Szczecin » Czas Reakcji

18.06.2019

Dlaczego w pociągach np. relacji Olsztyn - Szczecin nie ma wagonów Wars-u? Naszym gościem była Anna Zakrzewska z biura prasowego PKP Intercity S.A.

Od 1 lipca będą podwyżki za wywóz śmieci. Nasz Słuchacz zastanawia się, czy jeśli zapłaci za rok z góry to potem będzie musiał dopłacić różnicę. Naszym gościem była Paulina Łątka z biura prasowego Urzędu Miasta w Szczecinie.

Nasz Słuchacz, podpisujący się Remi już kilkukrotnie zwrócił uwagę na przepełnione kosze na plaży nad Miedwiem w Zieleniewie. Naszym gościem była dyrektor Centrum Kultury i Rekreacji w Kobylance Teresa Jasińska.

W ub. niedzielę funkcjonariusze Straży Leśnej i Policji zatrzymywali w Puszczy Bukowej nielegalnie jeżdżących na quadach i motorach crossowych. O szczegółach mówiła rzeczniczka KWP w Szczecinie nadkom. Alicja Śledziona.
Zaprasza Krzysztof Kukliński

17.06.2019

Nasz Słuchacz informuje, że od pewnego czasu nie ma w aptekach leku Glucophage XR, również w hurtowniach nie można zamówić tego leku dla cukrzyków. Hanna Borowiak, prezes Zachodniopomorskiej Okręgowej Rady Aptekarskiej, potwierdza brak leku w aptekach, ponadto zaznacza, że występują problemy również z zakupieniem zamienników w hurtowniach.Ekspertka mówi, że często, w przypadku innych leków „problem się pojawia w dostępie do surowca substancji czynnych, które są wykorzystywane do produkcji leków. Z naszej informacji wynika, że 80 procent tego surowca, który jest wykorzystywany do produkcji pochodzi z Chin i w Chinach fabryki mają problem. Także nie jest to tylko problem nasz lokalny, czyli Polski, ale dotyczy to również Europy i Stanów Zjednoczonych”

Arkadiusz Kuzio z Akademii Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego objaśnia zasady ustępowania pojazdom, które jadą szybciej pomimo ograniczenia prędkości oraz wyjaśnia sytuację na rondzie z trzema pasami, z którego pasa można skręcić, i w którym momencie najlepiej to zrobić.

W audycji Małgorzata Kapłan, rzeczniczka prasowa Wojewódzkiej Stacji Stanitarno – Epidemiologicznej w Szczecinie odpowiada na pytanie, co zrobić gdy podejrzewamy zatrucie, po zjedzeniu nieświeżych pokarmów, które nabyliśmy w punktach gastronomicznych czy sklepach. O przebytych dolegliwościach wypowiadają się również Słuchacze.
Zaprasza Janusz Wilczyński

14.06.2019

Nasz Słuchacz w Borzysławiu mieszka w sąsiedztwie przepompowni ścieków, niestety doszło do awarii i nasz Słuchacz ma ogródek zalany fekaliami. Naszym gościem był Dariusz Kozak ze spółki Wodociągi i Kanalizacji w Goleniowie.

W audycji powróciliśmy do tematu opłat, które zostały wprowadzone parkingu na Warszowie, na prawobrzeżu Świnoujścia. Naszym gościem był Dariusz Krzywda z Zarządu Rady Osiedla Warszów.

W niektórych nadmorskich miejscowościach, m.in. w Międzywodziu władze gmin ustawiły znaki informujące o strefie zamieszkania. To uprawnia do nałożenia mandatu za parkowanie poza strefą parkowania, nawet gdy nie ma ustawionego zakazu postoju. Wielu kierowców jednak o tym nie wie i pobyt nad Bałtykiem kończy z mandatem od Straży Miejskiej. Czy to legalne, na co zwracać uwagę? Naszym gościem był Arkadiusz Kuzio z Akademii Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego.

Dziś mieszkańcy Załomia zamierząją zablokować ulicę Lubczyńską, domagają się m.in. budowy chodników i oświetlenia - o sprawie mówiliśmy wczoraj. Naszym gościem był Piotr Zieliński z biura prasowego Urzędu Miasta w Szczecinie.
Zaprasza Janusz Wilczyński

13.06.2019

Nasz Słuchacz, pan Maciej spacerując szczecińskimi bulwarami zauważył na wodzie beczkę... Co to za beczka? Wyjaśniał Artur Chruściak z Urzędu Żeglugi Śródlądowej w Szczecinie.

Parking na Warszowie, na prawobrzeżu Świnoujścia jest od kilku dni płatny. Korzystają z niego mieszkańcy i turyści, miał być rekompensatą za budowę terminalu LNG. Naszym gościem była dyrektor OSiR Wyspiarz w Świnoujściu Anna Kryszan.

Blokadę ulicy Lubczyńskiej zapowiadają mieszkańcy szczecińskiego Załomia. Ruch na tej drodze, szczególnie w sezonie jest bardzo duży ponieważ kierowcy traktują ją jako alternatywę do remontowanej A6. Tymczasem nie ma tam ani chodników ani oświetlenia - piesi muszą bardzo uważać. Więcej na ten temat powiemy dziś w naszej audycji, naszym gościem był Tomasz Ćwikliński z Rady Osiedla Załom - Kasztanowe.
Zaprasza Krzysztof Kukliński

12.06.2019

Nasz Słuchacz, pan Robert zwrócił uwagę na niedrożne studzienki kanalizacyjne na ul. Skargi. Naszym gościem był rzecznik ZWiK w Szczecinie Tomasz Makowski.

"W poniedziałek na ul. Krzywoustego w pobliżu Baru Rab ok. godz. 16 pewna młoda kobieta rozsypała ziarna kukurydzy - chciała nakarmić gołębie. To przecież zaśmiecanie, a gołębie do 'bezpiecznych' zwierząt nie należą" - pyta się nasz Słuchacz.

W tym samym miejscu bardzo często bezdomni nagabują przechodniów prosząc o drobne. Naszym gościem była rzeczniczka Straży Miejskiej w Szczecinie Joanna Wojtach.

W szczecińskiej dzielnicy Skolwin ma powstać zakład przetwórstwa odpadów z łososia. Część mieszkańców jest przeciwna, w poniedziałek odbyło się otwarte spotkanie z udziałem inwestora. Naszym gościem był Maciej Zaśko z portalu skolwin.info, który relacjonował nam przebieg spotkania.
Zaprasza Krzysztof Kukliński

11.06.2019

Tir, który w niedzielę najprawdopodobniej spowodował wypadek na A6 nie powinien w ogóle wyjechać na drogę - w tym dniu obowiązywał zakaz poruszania się pojazdów powyżej 12 ton - mówił o tym wczoraj w telewizji Polsat Główny Inspektor Transportu Drogowego Alvin Gajadhur. Kiedy obowiązują zakazy, kto to kontroluje? Naszym gościem był zastępca Zachodniopomorskiego Wojewódzkiego Inspektora Transportu Drogowego Marcin Rąpała.

Nasz Słuchacz, pan Damian wysłał nam lik do filmu pokazującego że musimy być czujni zawsze.. https://youtu.be/NvMdTyd9HP0

W Szczecinie będzie pomnik "Krzysztofa Jarzyny ze Szczecina", pomysł ten wygrał głosowanie w ramach Szczecińskiego Budżetu Obywatelskiego. Na jakim etapie jest jego budowa? Naszym gościem była Sylwia Cyza- Słomska z biura prasowego Urzędu Miasta w Szczecinie.

Z kolei pan Marcin zwrócił uwagę na zaniedbany Park Kutrzeby. Naszym gościem był rzecznik miasta ds. gospodarki komunalnej i ochrony środowiska Andrzej Kus.
Zaprasza Krzysztof Kukliński

10.06.2019

6 osób w tym troje dzieci zginęło we wczorajszym tragicznym wypadku na A6, dziś będzie przesłuchany kierowca tira, który prawdopodobnie był sprawcą. Czy to przemęczenie, czy brawura, jakie jeszcze okoliczności mogły spowodować tragedię? Czy oznakowanie w tym miejscu było prawidłowe, dlaczego ciężarówka jechała w niedzielę? Naszym gościem był ekspert z Akademii Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego Arkadiusz Kuzio. W audycji sporo komentarzy naszych Słuchaczy, zarówno "na żywo" jak i nagranych.

Spółdzielnia Dąb walczy z bakterią legionella, m.in. w bloku przy ul. Pomarańczowej. Tam zachorował jeden z lokatorów. Naszymi gośćmi byli Danuta Misztal z Szczecińskiej Energetyki Cieplnej oraz kierownik administracji os. Bukowe w SM Dąb Krzysztof Wierzba.
Zaprasza Janusz Wilczyński

07.06.2019

Trwa naprawa jezdni oraz uszkodzonej studzienki kanalizacyjnej na ulicy Wilczej w Szczecinie. Kiedy ulica będzie przejezdna? Naszym gościem był rzecznik ZWiK w Szczecinie Tomasz Makowski.

Nasz Słuchacz pan Sławek poinformował, że mimo ulew dziś rano trwało podlewanie kwiatów na rondzie Giedroycia. To było nawożenie - tłumaczył rzecznik miasta ds. gospodarki komunalnej i ochrony środowiska Andrzej Kus.

Napisała do nas Słuchaczka, pani Alina ze Stargardu: "Często odwiedzam jezioro Miedwie, z tego co wiem to nad tym pięknym jeziorem nie można pływać motorówkami z napędem spalinowym. Jednak zdarzało się, że taki silnik słyszałam. Czy są jakieś wyjątki od zakazu?" Naszym gościem był Michał Kaczmarek z Regionalnego Zarządu Gospodarki Wodnej w Szczecinie.

Działkowcy z ogrodów przy Al. Bohaterów Warszawy narzekają na dziki - zwierzęta te niszczą zbiory, wiele ogrodów jest całkowicie zrytych. Jak nam relacjonują - dorosłe dziki grasują stadami, działkowcy często muszą chować się w altankach. Naszymi gośćmi byli prezes ROD im. Bohaterów Warszawy Barbara Maliszewska i Ryszard Czeraszkiewicz, zajmujący się na zlecenie miasta Szczecin m.in. odławianiem dzikich zwierząt.

Będzie nowa organizacja ruchu przy Jez. Głębokim - nowość to dwa pasy na ul. Miodowej. Szczegóły na grafice.

Pan Jacek zaobserwował ciekawą "kurtynę wodną" na przystanku Basen Górniczy.

A propos wody - nasz stały Słuchacz, pan Daniel uwiecznił skutki wczorajszej ulewy, która zalała odcinek S3 w okolicach węzła Kijewo.
Zaprasza Janusz Wilczyński

06.06.2019

Rada Osiedla Bukowo od wielu lat nie ma swojej siedziby, teraz zajmuje małe pomieszczenie w jednej ze szkół podstawowych. Naszym gościem przewodniczący rady Józef Wasilewski.

Korki, stłuczki i niepotrzebne nerwy kierowców - tak wygląda codzienność na przebudowywanym węźle Kijewo. Tymczasem od wielu dni na terenie budowy nie dzieje się nic, nie ma pracowników ani sprzętu. Wezwaliśmy wykonawcę, spółkę Energopol do przyspieszenia prac - mówił dziś w naszej audycji rzecznik szczecińskiego oddziału GDDKiA Mateusz Grzeszczuk.

Nasz Słuchacz jechał z małym synkiem pociągiem IC Gałczyński z Warszawy do Szczecina. Jak napisał - niestety mimo, że to zmodernizowane wagony nie ma nigdzie pomieszczeń, w których można przewinąć dziecko. Naszym gościem była rzeczniczka PKP Intercity Katarzyna Grzduk.

10-letni syn naszej Słuchaczki został pobity na placu zabaw pod C.H. Ster przy ul. Ku Słońcu. Trafił na SOR, lekarz opisał, że chłopiec był uderzony wielokrotnie pięściami. Zaraz po zdarzeniu zakrwawione dziecko widział pracownik ochrony, jednak nie zareagował. Sprawą zainteresował się także dyrektor Szkoły Podstawowej nr 8 Krzysztof Ponikowski, który po tym jak dowiedział się o zdarzeniu pojechał na miejsce. Dyr. C.H. Ster Elżbieta Marchut odmówiła rozmowy na antenie - mimo kilkukrotnego zaproszenia. W mailu napisała m.in. "Działając jako zarządca CH Ster w Szczecinie, informuję, że w środę 29 maja 2019 r. nie odnotowaliśmy zdarzenia, w którym byłaby konieczna interwencja w postaci udzielenia pierwszej pomocy krwawiącemu dziecku.(...) Uprzejmie proszę o zweryfikowanie otrzymanych informacji o poszkodowanym dziecku oraz rzekomym braku udzielenia pierwszej pomocy przez pracowników CH Ster".
Plac zabaw jest objęty monitoringiem, zapisy zabezpiecza policja. Naszym gościem była mama chłopca, która opisała zdarzenie.
Zaprasza Krzysztof Kukliński

05.06.2019

Na polu w pobliżu miejscowości Krępsko w gm. Goleniów od niedzieli leży martwy jeleń z odciętą głową. Naszym gościem był Komendant Straży Miejskiej w Goleniowie Stanisław Surmaj - jak mówił jeleń dziś zostanie wywieziony przez specjalistyczną firmę.

Okolice dirt parku w dzielnicy Bukowo regularnie są zaśmiecane i rozjeżdżane - informuje pani Monika. Naszym gościem był rzecznik miasta ds. gospodarki komunalnej i ochrony środowiska Andrzej Kus. Jak mówił na tym terenie nie będzie szlabanów, natomiast jeśli ktoś zauważy tam auto, powinien zawiadomić Straż Miejską. Andrzej Kus przypomniał też, że w fontannach kąpać się nie wolno.

Upały nie odpuszczają, spacerowanie ulicami czy jazda komunikacją miejską do przyjemnych nie należy. Gdzie miasto ustawiło kurtyny wodne, kiedy w autobusach i tramwajach włączana jest klimatyzacja, ile pojazdów jest w nią wyposażonych? Naszymi gośćmi byli rzecznik ZWiK w Szczecinie Tomasz Makowski oraz kierownik ds. eksploatacji w SPA Klonowica Jacek Remiszewski.
Zaprasza Janusz Wilczyński
1234567

FOTOGALERIA

18.06.2019
18.06.2019
18.06.2019
13.06.2019
13.06.2019
13.06.2019
13.06.2019
12.06.2019
12.06.2019
12.06.2019
© Polskie Radio Szczecin SA. Wszystkie prawa zastrzeżone.Regulamin korzystania z portaluPolityka prywatnościBiuletyn Informacji Publicznej

Szanowny Użytkowniku.

Poniżej zebraliśmy informacje dotyczące zasad przetwarzania Twoich danych osobowych wynikających z Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady Unii Europejskiej 2016/679 z 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (zwanym dalej RODO). Prosimy o ich przeczytanie – nie powinno to zająć zbyt wiele czasu. Z niniejszego opracowania dowiesz się jakie obowiązki ma Administrator, jakie przysługują Ci prawa oraz w jaki sposób z tych praw korzystać. W razie jakichkolwiek wątpliwości skontaktuj się z nami.

Przechodząc do serwisu lub klikając w prawym górnym rogu tej informacji, zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych oraz na wskazane poniżej działania.

Wykorzystujemy pliki cookies oraz inne technologie

W naszych serwisach wykorzystujemy pliki cookies (tzw. „ciasteczka”) i inne pokrewne technologie, mające na celu:

Zakres wykorzystywania plików cookies możesz zdefiniować w ustawieniach wykorzystywanej przez Ciebie przeglądarki. Bez wprowadzenia zmian ustawień, informacje w plikach cookies mogą być zapisywane w pamięci Twojego urządzenia. Więcej szczegółów znajdziesz w Polityce prywatności .

Co to są dane osobowe?

Dane osobowe to informacje o zidentyfikowanej lub możliwej do zidentyfikowania osobie fizycznej. Mogą to być m.in. imię i nazwisko, adres e-mail czy numer telefonu. W zakresie korzystania z takich jak nasz serwisów internetowych wyróżnia się również dane osobowe takie jak jak adres IP użytkownika, informacja o dotychczasowej aktywności użytkownika, informacja zbierana za pośrednictwem tzw. plików cookies, a także podobnych technologii. Jeśli dany plik cookie nie zawiera danych osobowych, ale możliwe jest zestawienie informacji z tego pliku z inną informacją pozyskaną od Ciebie, tzn. jeśli jest możliwość zidentyfikowania Twojej osoby – takie pliki cookies są również objęte ochroną wynikającą z przepisów dotyczących bezpieczeństwa danych osobowych.

Pliki cookies, potocznie zwane "ciasteczkami” są plikami, w których podczas przeglądania strony internetowej, zapisują się pewne informacje trafiające ostatecznie do urządzenia końcowego (np. komputera lub smartfona). Pliki cookies mają wiele funkcji – od umożliwiających prawidłowe funkcjonowanie naszego serwisu internetowego, po pozwalające na zachowywanie preferencji użytkownika, jak również personalizowanie stron internetowych w zakresie wyświetlanych treści oraz dostarczanych reklam.

Co powinieneś wiedzieć w zakresie bezpieczeństwa Twoich danych osobowych w związku z RODO

 1. Administratorem Twoich danych osobowych jest Polskie Radio Szczecin S.A. z siedzibą przy al. Wojska Polskiego 73, 70-481 Szczecin (zwane dalej „Rozgłośnią”).
 2. Na mocy art. 37 ust. 1 lit. a) RODO został powołany Inspektor Ochrony Danych (IOD), który nadzoruje sferę przetwarzania danych osobowych w Rozgłośni. Z IOD możesz skontaktować się pisząc na adres podany powyżej lub na adres mail iod@radioszczecin.pl . Inspektor chętnie pomoże we wszystkich kwestiach związanych z ochroną danych osobowych, w szczególności udzieli odpowiedzi na pytania dotyczące przetwarzania Twoich danych osobowych.
 3. Twoje dane osobowe przetwarzane będą w celu :
 4. Rozgłośnia przetwarza Twoje dane osobowe w ściśle określonym, minimalnym zakresie niezbędnym do osiągnięcia celach, o których mowa powyżej.
 5. Twoje dane osobowe mogą zostać udostępnione innym podmiotom. Podstawą ww. działania mogą być przepisy prawa (np. ZUS, administracja skarbowa, wymiar sprawiedliwości) lub właściwie skonstruowane, zapewniające bezpieczeństwo danym osobowym, umowy powierzenia danych do przetwarzania podmiotom trzecim, z którymi współpracuje Rozgłośnia (np. z podmioty sektora teleinformatycznego i telekomunikacyjnego, usług analitycznych i marketingowych).
 6. Twoje dane osobowe mogą być przekazywane do państwa trzeciego lub organizacji międzynarodowej wyłącznie za Twoją jednoznaczną zgodą uzyskaną po uprzednim przestawieniu zasad i potencjalnych skutków takiego przekazania oraz spełnieniu szeregu wymogów określonych zapisami RODO.
 7. W przypadku wskazanym w pkt 5 i 6 Twoje dane będą zabezpieczone w sposób zapewniający im poufność z wykorzystaniem właściwych rozwiązań technicznych i technologicznych zgodnych z dobrymi praktykami stosowanymi w procesie bezpiecznego przetwarzania danych osobowych.
 8. Twoje dane osobowe będą przechowywane przez okres niezbędny do realizacji celu dla jakiego zostały zebrane, zgodnie z terminami archiwizacji określonymi przez ustawy szczególne oraz ustawę z dnia 14 lipca 1983 r. o narodowym zasobie archiwalnym i archiwach (Dz.U. z 2018 r., poz. 217), a w przypadku gdy były przetwarzane na podstawie wyrażonej przez Ciebie zgody – do momentu jej wycofania.
 9. W związku z przetwarzaniem Twoich danych osobowych przysługuje Ci prawo do:
 10. Z powyższych uprawnień można skorzystać bezpośrednio w siedzibie Polskiego Radia Szczecin S.A., kierując korespondencję na adres siedziby Administratora lub na adres poczty elektronicznej Inspektora Ochrony Danych.
 11. Jeżeli uznasz, iż przetwarzanie dotyczących Twoich danych osobowych narusza przepisy ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych (RODO) przysługuje Ci prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego na adres: Urząd Ochrony Danych Osobowych, ul. Stawki 2, 00-193 Warszawa
 12. Podanie danych osobowych jest dobrowolne ale w zależności od sytuacji może być wymogiem ustawowym lub umownym. W szczególnych przypadkach niepodanie danych może warunkować realizację działań których jesteś Podmiotem (w tym zawarcie umowy).
 13. Twoje dane będą mogą podlegać zautomatyzowanemu przetwarzaniu polegającemu na profilowaniu. Personalizujemy treści i reklamy a także poddajemy analizie aktywność na stronie i w Internecie. Jednym ze sposobów przetwarzania przez nas danych osobowych jest tzw. profilowanie, które polega na tym, że możemy w oparciu o Twoje dane tworzyć dla Ciebie profile preferencji i następnie dostosowywać treści wyświetlanych reklam tak, aby odpowiadały Twoim potrzebom i zainteresowaniom. Jednocześnie informujemy, że nie dokonujemy zautomatyzowanego podejmowania decyzji, w tym w oparciu o profilowanie.