Czas Reakcji
Radio Szczecin » Czas Reakcji

25.06.2019

Mieszkańcy kamienicy przy ul. Nad Odrą 111 skarżą się na zalane piwnice. Naszym gościem był rzecznik szczecińskiego ZWiK Tomasz Makowski.

Świnoujście wprowadziło ograniczenia w dostawach wody tzw. ogrodowej - nie można podpisać nowych umów a stare nie są przedłużane. Wszystko przez rozwój miasta i niskie zasoby wód podziemnych. Od lat miasto próbuje m.in. z Międzyzdrojami wybudować nowe ujęcie na wyspie Wolin, inwestycja jednak nadal jest na etapie planowania. Naszymi gośćmi byli prezes ZWiK w Świnoujściu Małgorzata Bogdał i Michał Kaczmarek z Regionalnego Zarządu Gospodarki Wodnej w Szczecinie.

Trwa remont dróg nad morze, w kilku miejscach kierowcy napotkają na zwężenia - korki są nieuchronne. Wielu turystów, którzy wybierają się nad Bałtyk chciałoby skorzystać z pociągu. Niestety ostatni Przewozów Regionalnych odjeżdża przed 20-tą. Naszym gościem był dyr. Zachodniopomorskiego Zakładu Przewozów Regionalnych Andrzej Chańko.
Zaprasza Janusz Wilczyński

24.06.2019

Od sierpnia ub. roku w pociągach Przewozów Regionalnych będzie można płacić kartą - zapowiadał w czerwcu ub. r. rzecznik spółki Dominik Lebda. Tymczasem okazuje się, że nowe terminale nie zawsze działają, jest to szczególnie kłopotliwe dla pasażerów z mniejszych miejscowości, gdzie nie ma bankomatu ani kasy biletowej. Dominik Lebda był dziś naszym gościem.

Upały nie odpuszczają a tym samym "temat rzeka" klimatyzacja w autobusach. W audycji sporo komentarzy naszych Słuchaczy, naszym gościem była rzeczniczka ZDiTM Hanna Pieczyńska.

Inspekcja Transportu Drogowego prowadzi akcję "Bezpieczny autokar". Nie zawsze jednak zgłoszenia są brane po uwagę. Dziecko naszej Słuchaczki wyjeżdżało w ub. czwartek, w święto Bożego Ciała na wakacje. Kobieta zadzwoniła dwa dni wcześniej, niestety ani ITD ani policja nie zareagowały. Dlaczego? Naszymi gośćmi byli rzeczniczka Komendy Wojewódzkiej Policji w Szczecinie nadkom. Alicja Śledziona oraz zastępca Zachodniopomorskiego Wojewódzkiego Inspektora Transportu Drogowego Marcin Rąpała.

Modernizowana pętla na ulicy Arkońskiej nabiera kształtu...
Zaprasza Janusz Wilczyński

21.06.2019

W audycji sporo komentarzy naszych Słuchaczy na temat kontroli autokarów - nasza Słuchaczka narzeka, że mimo zgłoszenia nikt nie skontrolował autobusu, który przewoził dzieci.

W centrum Niechorza stanął handlowy namiot. Właściciel zrobił to nielegalnie, niestety gmina niewiele może zrobić. Straż gminna codziennie nakłada mandaty a handel trwa w najlepsze. Naszym gościem była sekretarz gminy Rewal Karolina Myroniuk.

Nasz Słuchacz, który zatruł się prawdopodobnie jedzeniem z jednego food-tracków zastanawia się, kto kontroluje tego typu punkty gastronomiczne. Naszym gościem była Agnieszka Potocka z Powiatowej Stacji Sanitarno - Epidemiologicznej w Szczecinie.
Zaprasza Przemysław Szymańczyk

19.06.2019

W audycji powróciliśmy do tematu braku lekarstw i problemów branży farmaceutycznej - Chiny, które są głównym producentem tzw. substancji czynnych, ograniczają dostawy. Naszym gościem był prezes Polskiego Związku Pracodawców Przemysłu Farmaceutycznego Krzysztof Kopeć.

Podczas budowy S6 w okolicy Nowogardu ciężki sprzęt zniszczył fragment drogi w pobliżu Wyszomierza. Budowlańcy naprawili tylko jej część. Naszym gościem był Józef Dobruchowski z OSP Wyszomierz.

Trwa modernizacja drogi wojewódzkiej nr 115 w Tanowie, przy okazji wycinane są drzewa..

Przy ul. Kołłątaja w Szczecinie znów się pojawiło się wysypisko...
Zaprasza Janusz Wilczyński

18.06.2019

Dlaczego w pociągach np. relacji Olsztyn - Szczecin nie ma wagonów Wars-u? Naszym gościem była Anna Zakrzewska z biura prasowego PKP Intercity S.A.

Od 1 lipca będą podwyżki za wywóz śmieci. Nasz Słuchacz zastanawia się, czy jeśli zapłaci za rok z góry to potem będzie musiał dopłacić różnicę. Naszym gościem była Paulina Łątka z biura prasowego Urzędu Miasta w Szczecinie.

Nasz Słuchacz, podpisujący się Remi już kilkukrotnie zwrócił uwagę na przepełnione kosze na plaży nad Miedwiem w Zieleniewie. Naszym gościem była dyrektor Centrum Kultury i Rekreacji w Kobylance Teresa Jasińska.

W ub. niedzielę funkcjonariusze Straży Leśnej i Policji zatrzymywali w Puszczy Bukowej nielegalnie jeżdżących na quadach i motorach crossowych. O szczegółach mówiła rzeczniczka KWP w Szczecinie nadkom. Alicja Śledziona.
Zaprasza Krzysztof Kukliński

17.06.2019

Nasz Słuchacz informuje, że od pewnego czasu nie ma w aptekach leku Glucophage XR, również w hurtowniach nie można zamówić tego leku dla cukrzyków. Hanna Borowiak, prezes Zachodniopomorskiej Okręgowej Rady Aptekarskiej, potwierdza brak leku w aptekach, ponadto zaznacza, że występują problemy również z zakupieniem zamienników w hurtowniach.Ekspertka mówi, że często, w przypadku innych leków „problem się pojawia w dostępie do surowca substancji czynnych, które są wykorzystywane do produkcji leków. Z naszej informacji wynika, że 80 procent tego surowca, który jest wykorzystywany do produkcji pochodzi z Chin i w Chinach fabryki mają problem. Także nie jest to tylko problem nasz lokalny, czyli Polski, ale dotyczy to również Europy i Stanów Zjednoczonych”

Arkadiusz Kuzio z Akademii Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego objaśnia zasady ustępowania pojazdom, które jadą szybciej pomimo ograniczenia prędkości oraz wyjaśnia sytuację na rondzie z trzema pasami, z którego pasa można skręcić, i w którym momencie najlepiej to zrobić.

W audycji Małgorzata Kapłan, rzeczniczka prasowa Wojewódzkiej Stacji Stanitarno – Epidemiologicznej w Szczecinie odpowiada na pytanie, co zrobić gdy podejrzewamy zatrucie, po zjedzeniu nieświeżych pokarmów, które nabyliśmy w punktach gastronomicznych czy sklepach. O przebytych dolegliwościach wypowiadają się również Słuchacze.
Zaprasza Janusz Wilczyński

14.06.2019

Nasz Słuchacz w Borzysławcu mieszka w sąsiedztwie przepompowni ścieków, niestety doszło do awarii i nasz Słuchacz ma ogródek zalany fekaliami. Naszym gościem był Dariusz Kozak ze spółki Wodociągi i Kanalizacji w Goleniowie.

W audycji powróciliśmy do tematu opłat, które zostały wprowadzone parkingu na Warszowie, na prawobrzeżu Świnoujścia. Naszym gościem był Dariusz Krzywda z Zarządu Rady Osiedla Warszów.

W niektórych nadmorskich miejscowościach, m.in. w Międzywodziu władze gmin ustawiły znaki informujące o strefie zamieszkania. To uprawnia do nałożenia mandatu za parkowanie poza strefą parkowania, nawet gdy nie ma ustawionego zakazu postoju. Wielu kierowców jednak o tym nie wie i pobyt nad Bałtykiem kończy z mandatem od Straży Miejskiej. Czy to legalne, na co zwracać uwagę? Naszym gościem był Arkadiusz Kuzio z Akademii Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego.

Dziś mieszkańcy Załomia zamierząją zablokować ulicę Lubczyńską, domagają się m.in. budowy chodników i oświetlenia - o sprawie mówiliśmy wczoraj. Naszym gościem był Piotr Zieliński z biura prasowego Urzędu Miasta w Szczecinie.
Zaprasza Janusz Wilczyński

13.06.2019

Nasz Słuchacz, pan Maciej spacerując szczecińskimi bulwarami zauważył na wodzie beczkę... Co to za beczka? Wyjaśniał Artur Chruściak z Urzędu Żeglugi Śródlądowej w Szczecinie.

Parking na Warszowie, na prawobrzeżu Świnoujścia jest od kilku dni płatny. Korzystają z niego mieszkańcy i turyści, miał być rekompensatą za budowę terminalu LNG. Naszym gościem była dyrektor OSiR Wyspiarz w Świnoujściu Anna Kryszan.

Blokadę ulicy Lubczyńskiej zapowiadają mieszkańcy szczecińskiego Załomia. Ruch na tej drodze, szczególnie w sezonie jest bardzo duży ponieważ kierowcy traktują ją jako alternatywę do remontowanej A6. Tymczasem nie ma tam ani chodników ani oświetlenia - piesi muszą bardzo uważać. Więcej na ten temat powiemy dziś w naszej audycji, naszym gościem był Tomasz Ćwikliński z Rady Osiedla Załom - Kasztanowe.
Zaprasza Krzysztof Kukliński

12.06.2019

Nasz Słuchacz, pan Robert zwrócił uwagę na niedrożne studzienki kanalizacyjne na ul. Skargi. Naszym gościem był rzecznik ZWiK w Szczecinie Tomasz Makowski.

"W poniedziałek na ul. Krzywoustego w pobliżu Baru Rab ok. godz. 16 pewna młoda kobieta rozsypała ziarna kukurydzy - chciała nakarmić gołębie. To przecież zaśmiecanie, a gołębie do 'bezpiecznych' zwierząt nie należą" - pyta się nasz Słuchacz.

W tym samym miejscu bardzo często bezdomni nagabują przechodniów prosząc o drobne. Naszym gościem była rzeczniczka Straży Miejskiej w Szczecinie Joanna Wojtach.

W szczecińskiej dzielnicy Skolwin ma powstać zakład przetwórstwa odpadów z łososia. Część mieszkańców jest przeciwna, w poniedziałek odbyło się otwarte spotkanie z udziałem inwestora. Naszym gościem był Maciej Zaśko z portalu skolwin.info, który relacjonował nam przebieg spotkania.
Zaprasza Krzysztof Kukliński

11.06.2019

Tir, który w niedzielę najprawdopodobniej spowodował wypadek na A6 nie powinien w ogóle wyjechać na drogę - w tym dniu obowiązywał zakaz poruszania się pojazdów powyżej 12 ton - mówił o tym wczoraj w telewizji Polsat Główny Inspektor Transportu Drogowego Alvin Gajadhur. Kiedy obowiązują zakazy, kto to kontroluje? Naszym gościem był zastępca Zachodniopomorskiego Wojewódzkiego Inspektora Transportu Drogowego Marcin Rąpała.

Nasz Słuchacz, pan Damian wysłał nam lik do filmu pokazującego że musimy być czujni zawsze.. https://youtu.be/NvMdTyd9HP0

W Szczecinie będzie pomnik "Krzysztofa Jarzyny ze Szczecina", pomysł ten wygrał głosowanie w ramach Szczecińskiego Budżetu Obywatelskiego. Na jakim etapie jest jego budowa? Naszym gościem była Sylwia Cyza- Słomska z biura prasowego Urzędu Miasta w Szczecinie.

Z kolei pan Marcin zwrócił uwagę na zaniedbany Park Kutrzeby. Naszym gościem był rzecznik miasta ds. gospodarki komunalnej i ochrony środowiska Andrzej Kus.
Zaprasza Krzysztof Kukliński
1234567

FOTOGALERIA

24.06.2019
24.06.2019
24.06.2019
24.06.2019
19.06.2019
19.06.2019
19.06.2019
19.06.2019
18.06.2019
18.06.2019
© Polskie Radio Szczecin SA. Wszystkie prawa zastrzeżone.Regulamin korzystania z portaluPolityka prywatnościBiuletyn Informacji Publicznej

Szanowny Użytkowniku.

Poniżej zebraliśmy informacje dotyczące zasad przetwarzania Twoich danych osobowych wynikających z Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady Unii Europejskiej 2016/679 z 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (zwanym dalej RODO). Prosimy o ich przeczytanie – nie powinno to zająć zbyt wiele czasu. Z niniejszego opracowania dowiesz się jakie obowiązki ma Administrator, jakie przysługują Ci prawa oraz w jaki sposób z tych praw korzystać. W razie jakichkolwiek wątpliwości skontaktuj się z nami.

Przechodząc do serwisu lub klikając w prawym górnym rogu tej informacji, zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych oraz na wskazane poniżej działania.

Wykorzystujemy pliki cookies oraz inne technologie

W naszych serwisach wykorzystujemy pliki cookies (tzw. „ciasteczka”) i inne pokrewne technologie, mające na celu:

Zakres wykorzystywania plików cookies możesz zdefiniować w ustawieniach wykorzystywanej przez Ciebie przeglądarki. Bez wprowadzenia zmian ustawień, informacje w plikach cookies mogą być zapisywane w pamięci Twojego urządzenia. Więcej szczegółów znajdziesz w Polityce prywatności .

Co to są dane osobowe?

Dane osobowe to informacje o zidentyfikowanej lub możliwej do zidentyfikowania osobie fizycznej. Mogą to być m.in. imię i nazwisko, adres e-mail czy numer telefonu. W zakresie korzystania z takich jak nasz serwisów internetowych wyróżnia się również dane osobowe takie jak jak adres IP użytkownika, informacja o dotychczasowej aktywności użytkownika, informacja zbierana za pośrednictwem tzw. plików cookies, a także podobnych technologii. Jeśli dany plik cookie nie zawiera danych osobowych, ale możliwe jest zestawienie informacji z tego pliku z inną informacją pozyskaną od Ciebie, tzn. jeśli jest możliwość zidentyfikowania Twojej osoby – takie pliki cookies są również objęte ochroną wynikającą z przepisów dotyczących bezpieczeństwa danych osobowych.

Pliki cookies, potocznie zwane "ciasteczkami” są plikami, w których podczas przeglądania strony internetowej, zapisują się pewne informacje trafiające ostatecznie do urządzenia końcowego (np. komputera lub smartfona). Pliki cookies mają wiele funkcji – od umożliwiających prawidłowe funkcjonowanie naszego serwisu internetowego, po pozwalające na zachowywanie preferencji użytkownika, jak również personalizowanie stron internetowych w zakresie wyświetlanych treści oraz dostarczanych reklam.

Co powinieneś wiedzieć w zakresie bezpieczeństwa Twoich danych osobowych w związku z RODO

 1. Administratorem Twoich danych osobowych jest Polskie Radio Szczecin S.A. z siedzibą przy al. Wojska Polskiego 73, 70-481 Szczecin (zwane dalej „Rozgłośnią”).
 2. Na mocy art. 37 ust. 1 lit. a) RODO został powołany Inspektor Ochrony Danych (IOD), który nadzoruje sferę przetwarzania danych osobowych w Rozgłośni. Z IOD możesz skontaktować się pisząc na adres podany powyżej lub na adres mail iod@radioszczecin.pl . Inspektor chętnie pomoże we wszystkich kwestiach związanych z ochroną danych osobowych, w szczególności udzieli odpowiedzi na pytania dotyczące przetwarzania Twoich danych osobowych.
 3. Twoje dane osobowe przetwarzane będą w celu :
 4. Rozgłośnia przetwarza Twoje dane osobowe w ściśle określonym, minimalnym zakresie niezbędnym do osiągnięcia celach, o których mowa powyżej.
 5. Twoje dane osobowe mogą zostać udostępnione innym podmiotom. Podstawą ww. działania mogą być przepisy prawa (np. ZUS, administracja skarbowa, wymiar sprawiedliwości) lub właściwie skonstruowane, zapewniające bezpieczeństwo danym osobowym, umowy powierzenia danych do przetwarzania podmiotom trzecim, z którymi współpracuje Rozgłośnia (np. z podmioty sektora teleinformatycznego i telekomunikacyjnego, usług analitycznych i marketingowych).
 6. Twoje dane osobowe mogą być przekazywane do państwa trzeciego lub organizacji międzynarodowej wyłącznie za Twoją jednoznaczną zgodą uzyskaną po uprzednim przestawieniu zasad i potencjalnych skutków takiego przekazania oraz spełnieniu szeregu wymogów określonych zapisami RODO.
 7. W przypadku wskazanym w pkt 5 i 6 Twoje dane będą zabezpieczone w sposób zapewniający im poufność z wykorzystaniem właściwych rozwiązań technicznych i technologicznych zgodnych z dobrymi praktykami stosowanymi w procesie bezpiecznego przetwarzania danych osobowych.
 8. Twoje dane osobowe będą przechowywane przez okres niezbędny do realizacji celu dla jakiego zostały zebrane, zgodnie z terminami archiwizacji określonymi przez ustawy szczególne oraz ustawę z dnia 14 lipca 1983 r. o narodowym zasobie archiwalnym i archiwach (Dz.U. z 2018 r., poz. 217), a w przypadku gdy były przetwarzane na podstawie wyrażonej przez Ciebie zgody – do momentu jej wycofania.
 9. W związku z przetwarzaniem Twoich danych osobowych przysługuje Ci prawo do:
 10. Z powyższych uprawnień można skorzystać bezpośrednio w siedzibie Polskiego Radia Szczecin S.A., kierując korespondencję na adres siedziby Administratora lub na adres poczty elektronicznej Inspektora Ochrony Danych.
 11. Jeżeli uznasz, iż przetwarzanie dotyczących Twoich danych osobowych narusza przepisy ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych (RODO) przysługuje Ci prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego na adres: Urząd Ochrony Danych Osobowych, ul. Stawki 2, 00-193 Warszawa
 12. Podanie danych osobowych jest dobrowolne ale w zależności od sytuacji może być wymogiem ustawowym lub umownym. W szczególnych przypadkach niepodanie danych może warunkować realizację działań których jesteś Podmiotem (w tym zawarcie umowy).
 13. Twoje dane będą mogą podlegać zautomatyzowanemu przetwarzaniu polegającemu na profilowaniu. Personalizujemy treści i reklamy a także poddajemy analizie aktywność na stronie i w Internecie. Jednym ze sposobów przetwarzania przez nas danych osobowych jest tzw. profilowanie, które polega na tym, że możemy w oparciu o Twoje dane tworzyć dla Ciebie profile preferencji i następnie dostosowywać treści wyświetlanych reklam tak, aby odpowiadały Twoim potrzebom i zainteresowaniom. Jednocześnie informujemy, że nie dokonujemy zautomatyzowanego podejmowania decyzji, w tym w oparciu o profilowanie.