Sterty śmieci zalegają na Pomorzanach, przy ul. Milczańskiej 6. - pisze do nas nasz Słuchacz, pan Romuald: "ręce opadają żyję 70 lat i takie sceny widywałem w Kongo czy Nigerii".
Drzewo złamało się w Parku Żeromskiego - informuje pan Bartosz.
Fontannę, nowe ławki i oświetlenie zobaczymy tam najwcześniej za rok. W tej chwili nie wygląda to ciekawie - mówili o tym Słuchacze naszej audycji. Miasto rok temu zaprezentowało projekt rewitalizacji rezerwując na prace ok. 5 mln złotych. Dwukrotnie ogłosiło przetarg na budowę, jednak nie było chętnych. Potem urzędnicy negocjowali z dwiema firmami, ale te zażądały ok. 8 mln. - Sytuacja na rynku w tej chwili galopuje, firmy rządzą rynkiem, musi ten projekt zostać przemodelowany i dostosowany do obecnych cen na rynku - wyjaśniała Paulina Łątka z Biura Prasowego UM. Teraz miasto opracowuje nową, tańszą koncepcję rewitalizacji. W przyszłym tygodniu odbędą się konsultacje z radą osiedla. Potem urzędnicy zlecą wykonanie projektu. Przetarg na prace budowlane będzie ogłoszony na początku przyszłego roku.
Energopol nie poniesie kary za opóźnienia w pracach na S3 - jak się okazuje nie przewiduje tego kontrakt. Mówił o tym w audycji rzecznik szczecińskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad Mateusz Grzeszczuk. Już dziś wiadomo, że opóźnienia na remontowanych odcinku "betonki" pomiędzy węzłem Rzęśnica, a Dąbiem wyniosą kilka tygodni. Tymczasem 22 czerwca kończy się rok szkolny i ruch na drogach będzie wzmożony. Jak informuje Dyrekcja Dróg kontrakt przewiduje kary dopiero w listopadzie, gdy wykonawca (tu cytat) "nie osiągniecie wtedy zaawansowania finansowego w wysokości 30 %".
Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska w Szczecinie interweniuje w sprawie budowy dróg w Kobylance. Jak sie okazuje samorząd do utwardzania gminnych dróg, m.in. przy szkole podstawowej użył kamieni z podkładów kolejowych, tzw. tłucznia torowego. A to może być zabronione - mówi wojewódzki inspektor Andrzej Miluch. Jak nas poinformował wójt Kobylanki Mirosław Przysiwek prace przy utwardzaniu kilku dróg zostały już wstrzymane, a próbki kamieni będą zbadane. Wójt dodał, że miał zapewnienie wykonawcy, że użyty materiał jest bezpieczny. Tłuczeń kolejowy może zawierać nie tylko nieczystości z pociągowych ubikacji, ale także substancje ropochodne i chemikalia z cystern. Często ma też pozostałości po środkach chwastobójczych, którymi niszczy się rośliny rosnące na torach.
Rano w automacie wydającym "numerki" w Urzędzie Wojewódzkim tworzą się spore kolejki głównie obywateli Ukrainy, pobierają po kilkanaście druczków, a potem je sprzedają - alarmuje nasz Słuchacz. Naszym gościem była dyr. wydziału spraw obywatelskich i cudzoziemców Małgorzata Neumann.