Zarząd Dróg i Transportu Miejskiego w Szczecinie przygotowuje się do modernizacji fragmentów ulic Bolesława Śmiałego, Chodkiewicza, Żółkiewskiego, Pocztowej, Ściegiennego. Jedno zdanie z komunikatu ZDiTM nas zainteresowało: "ulica pozostanie dwukierunkowa jednak zyska nową nawierzchnię z obustronnym pasem postojowym do parkowania równoległego". Teraz obowiązuje tam organizacja ruchu, pozwalająca na parkowanie skośne. To ma być zmienione, tym samym w tym rejonie będzie mniej miejsc do parkowania. Naszym gościem był kierownik zespołu ds. organizacji ruchu w UM Szczecin Marcin Charęza - jak mówił - w efekcie zmian na ulicy Śmiałego, na odcinku od ul. Krzywoustego do Jagiellońskiej będzie teraz 105 miejsc do parkowania.
Nasza Słuchaczka, która urodziła 4 dzieci chciała oddać krew. Poinformowano ją, że musi przejść dodatkowe testy, niestety płatne 390 złotych. Nie ma mowy o żadnych opłatach - zapewniała była z-ca dyr. ds. medycznych Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Szczecinie Anna Lipińska.
W audycji powróciliśmy do sprawy oznakowania szczecińskiej Strefy Płatnego Parkowania. Dziś naszym gościem był dyr. wydziału Gospodarki Komunalnej w Urzędzie Miasta w Szczecinie Paweł Adamczyk. Mamy kolejne wątpliwości - zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Transportu, Budownictwa i Gospodarki Morskiej z 15.11.2013: "Znak D-44 ma wymiary ustalone dla grupy znaków dużych. Na znaku obok napisu „Postój płatny” wskazuje się sposób wnoszenia opłaty za postój pojazdu samochodowego przez umieszczenie napisu lub symbolu parkometru, karty zegarowej lub biletu. Jeżeli obowiązek wnoszenia opłaty za postój pojazdu samochodowego dotyczy określonych dni roboczych lub godzin, pod napisem „Postój płatny” umieszcza się informację określającą zakres stosowania znaku D-44. Symbole stosowane na znaku D-44 pokazano na rys. 5.2.50.2.". Dla porównania publikujemy fragment rozporządzenia i oraz zdjęcia znaków stosowanych w Szczecinie i we Wrocławiu. Naszym gościem był również Piotr Jakubiak ze Stowarzyszenia "Prawo na drodze".