Napisała do nas mieszkanka ul. Sławomira: "zwracam się z prośbą o interwencję w sprawie korzystania z drogi przy ul. Sławomira i Szarotki. 13 lipca 2021 przez te ulice, w obie strony, przejechało min. 50 ciężkich ciężarówek czy też betoniarek. Dotychczas problem ten istniał, ale nie w tak dużym natężeniu. Ciężarówki zostawiają po sobie brud, nikt nie koordynuje ich ruchem - jedna betoniarka blokuje przejazd dwóm innym, nie wspominając o sporych utrudnieniach dla mieszkańców. Droga ta jest traktowana jak plac budowy, mimo tego, że niedawno, może z dwa lata temu położona została nowa nawierzchnia na ul. Sławomira. Prace, a co za tym idzie hałas trwa do tej pory, tj. godz. 20:06." Naszym gościem była rzeczniczka Straży Miejskiej w Szczecinie Joanna Wojtach.
Pani Joanna mówiła też o zdarzeniu opisanym przez naszą Słuchaczkę - kobieta bezprawnie zaparkowała na miejscu dla niepełnosprawnych przy Placu Zwycięstwa. Dostała mandat. Obok (również bez uprawnień) zaparkował taksówkarz, ale kary nie dostał.
Napisał do nas mieszkaniec centrum Szczecina w sprawie warsztatu samochodowego: "zakład ten znajduje się wśród zabudowań mieszkalnych. Dojazd do zakładu jest utrudniony, gdyż w wąskim przejeździe parkują samochody mieszkańców oraz pracowników okolicznych firm. Na parkingu przed warsztatem stoi kilkanaście samochodów, zapewne oczekujących na naprawę. Zakład prowadzi również naprawę samochodów o napędzie gazowym. Mając w pamięci ostatni pożar w stacji demontażu Samochodów w Dołujach pod Szczecinem uważam, że podobne zagrożenie istnieje w w/w warsztacie". Naszym gościem był rzecznik Komendanta Miejskiego Państwowej Straży Pożarnej w Szczecinie kpt. Franciszek Goliński.
W audycji powróciliśmy także do budzącym kontrowersje zamiarze budowy w Wolinie, na jednej z działek przy Zalewie Szczecińskim zakładu przetwórstwa odpadów budowlanych. Są zapewnienia inwestora, że budowa ta zostanie przeniesiona w inne miejsce - mówiła burmistrz Wolina Ewa Grzybowska. Jak dodała - zaproponowaliśmy, by inwestor wydzierżawił teren od samorządu, zupełnie w innym miejscu, tam gdzie jego działalność nie będzie uciążliwa. Teraz sprawą dzierżawy zajmie się Rada Miasta w Wolinie. Z kolei na działce, gdzie miała być przetwórnia najprawdopodobniej powstanie osiedle domów - tu też zgodę na przekształcenie terenu muszą wyrazić wolińscy radni.