Bakteria ropy błękitnej po raz kolejny spowodowała zamknięcie szczecińskiej Arkonki. To już drugi przypadek w tym roku, jednak jak to się dzieje, że inne tego typu obiekty nie mają takich problemów? Naszym gościem była dyrektor Centrum Wodnego "Laguna" Edyta Zart.
Napisał do nas pan Witold, który chciał skorzystać z zabiegów rehabilitacyjnych: "po wizycie u neurologa dostałem skierowanie na zabiegi i udałem się do placówki. Pani w rejestracji, bardzo miła obejrzała skierowanie i rzekła - jakie zabiegi mamy wykonać? Stwierdziłem, zgodnie z prawdą, że nie wiem. Myślałem, że to lekarz specjalista pracujący w placówce mi dobierze do mojego schorzenia. Pani mówi, że lekarza mają i że może mnie zarejestrować na najbliższy termin, czyli... grudzień. Dodam tylko, że skierowanie jest ważne 30 dni. Wszystko ma odwrót. Zapytałem, czy uznają mi rozpiskę zabiegów, gdy pójdę prywatnie na pierwszą wizytę. Odpowiedź - nie, bo lekarz musi mieć umowę z NFZ-em. Kolejna rejestracja do specjalisty, kolejne miesiące uciekają a schorzenie się pogłębia". Naszym gościem była rzeczniczka zachodniopomorskiego oddziału Narodowego Funduszu Zdrowia Małgorzata Koszur.
Ostatnie upały i komentarze dot. betonowania Szczecina wywołały pytania dot. np. instalowania tzw. "zielonych przystanków". Jak się okazuje już jeden taki jest - autobusowy, przy Turzynie. Maja być też 4 kolejne - w ramach Szczecińskiego Budżetu Obywatelskiego, ale na tym koniec, nie będzie ich np. przy zmodernizowanym Placu Rodła. Jakie zalety ma to rozwiązanie? Naszym gościem była Katarzyna Wolańska z portalu zielonainfrastruktura.pl i Stowarzyszenia "Dachy Zielone".
Co czwarty 8-latek ma problemy z otyłością - tak wynika badań przeprowadzonych w Szczecinie. By temu zapobiec uruchomiony jest program Interreg Zdrowie "Dzieci w trakcie pandemii, przedszkolak na szóstkę". Naszym gościem była
Kliniki Pediatrii, Endokrynologii, Diabetologii, Chorób Metabolicznych i Kardiologii Wieku Rozwojowego na Pomorskim Uniwersytecie Medycznym w Szczecinie.