W części lasów w okolicy Szczecina do dziś obowiązywał zakaz wstępu. Naszym gościem był Zachodniopomorski Wojewódzki Lekarz Weterynarii dr n. wet. Maciej L. Prost.
W najbliższych dniach w szczecińskim Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego ruszą zapisy na kursy, dzięki którym kierowcy mogą zmniejszyć liczbę punktów karnych. Zainteresowanie jest duże - mówiła kierownik wydziału obsługi klienta w WORD Magdalena Ostatek.
Odbiór tzw. odpadów zielonych coraz droższy - nasz Słuchacz z Tanowa musi zapłacić 400 zł za tonę, w Kobylance jest złotówka za kilogram. Dlaczego jest tak drogo? To wyjaśniał prezes zarządu spółki Remondis Szczecin Ronald Laska.
W audycji powróciliśmy do omawianej w poniedziałek sprawy Niepublicznej Szkoły Podstawowej Fundacji Królowej Świętej Jadwigi w Przecławiu, która zdaniem wójt Kołbaskowa powinna zostać zamknięta. Placówka ta prowadzi zajęcia w systemie domowym. Naszym gościem była Zachodniopomorski Kurator Oświaty Katarzyna Koszewska.
Sprawa zatłoczonych alejek w sklepie sieci Biedronka w Kobylance powraca (chociaż mamy sygnały, że tak jest w innych sklepach) - mówiliśmy o tym w czerwcu. Problem znów się pojawił, co przedstawiają zdjęcia. Mamy komentarz przedstawiciela sieci: "powierzchnia przeznaczona na magazynowanie produktów w sklepie przy ul. Szczecińskiej w Kobylance jest ograniczona w stosunku do stale rosnącego zapotrzebowania na asortyment i licznych wizyt klientów w tej placówce. W związku z tym pracujemy nad przystosowaniem harmonogramów dostaw odpowiednio do natężenia ruchu klientów, aby zminimalizować kumulację towaru na sali sprzedaży". Poczekamy zobaczymy.
Mamy też odpowiedź rzecznika spółki Szczecińskie Inwestycje Miejskie Piotra Zielińskiego w sprawie organizacji ruchu na ulicy Stacyjnej (o sprawie mówiliśmy w ub. czwartek): "zamknięcie odcinka ulicy jest jednym z elementów projektu organizacji ruchu. O fakcie planowanego zamknięcia drogi poinformowani zostali mieszkańcy/zarządca budynku przy ul. Stacyjnej nr 1, wskutek czego jawną stała się informacja, iż z budynku odbierane są odpady komunalne oraz ścieki bytowe raz w tygodniu. Z tego też względu, w porozumieniu z zarządcą ustalono harmonogram odbioru ścieków bytowych na 1 dzień w tygodniu, kiedy to Wykonawca pomimo procesu budowy umożliwi dojazd wozowi asenizacyjnemu do posesji. Ustalono również z odbiorcą odpadów komunalnych tymczasowy punkt odbioru odpadów na obszarze, na którym dopuszczony jest ruch kołowy. Z uwagi na charakter i zakres robót niemożliwym jest utrzymanie stałego ruchu. Prowadzone będą głębokie wykopy i przebudowy sieci kanalizacji deszczowej, gazociągu, kanału technologicznego, kanalizacji teletechnicznej, przebudowy sieci elektroenergetycznej oraz przebudowy sieci oświetlenia. Utrzymanie dojazdu do posesji nie dość, że uniemożliwiłoby należyte wykonanie wszystkich wskazanych powyżej prac, to jeszcze stwarzałoby dodatkowe zagrożenie dla życia i zdrowia. Przez cały okres prowadzenia prac zachowane zostanie dojście do posesji. Największe utrudnienia mogą potrwać minimum miesiąc. Po tym czasie Wykonawca postara się przywrócić dojazd do posesji o ile nie będzie to kolidowało z prowadzonymi pracami i bezpieczeństwem w obrębie placu budowy".