Czas Reakcji
Radio SzczecinRadio Szczecin » Czas Reakcji » Czas Reakcji 2025
Zaprasza Janusz Wilczyński
W poniedziałek w całym kraju rozpocznie się dwudniowy protest maszynistów kolejowych.
Na czym będzie polegał? Kto musi się liczyć z utrudnieniami i jakie są postulaty protestujących? Rozmowa z prezydentem Związku Zawodowego maszynistów kolejowych Leszkiem Miętkiem.

Windy na kładce przy ul. Hangarowej nadal nie działają. W piątek naszym gościem będzie Marta Kwiecień Zwierzyńska z ZDiTM w Szczecinie. Do Zarządu Dróg mamy też pytania o termin wymiany tablicy świetlnej na przystanku Brama Portowa, która nie działa już dwa miesiące. Natomiast na przystanku Turkusowa trzy tablice pokazują różne godziny odjazdu. Na skrzyżowaniu ulic Krzywoustego z Kopernika cykl świateł jest tak ustawiony, że kierowcy skręcający w Kopernika mogą potrącić pieszych. Czy będą zmiany? Inny słuchacz wskazuje, że licznik zajętych miejsc parkingowych na Głębokim nie działa prawidłowo.

W związku z wymianą torowiska na ul.Matejki na odcinku 730 metrów od Alei Marszałka Józefa Piłsudskiego do ul.Malczewskiego nastąpiły zmiany w organizacji ruchu. Słuchacze mają krytyczne uwagi do tych zmian. Odniesie się do nich Paulina Łątka z Urzędu Miasta Szczecin.

Wspaniały dar dla Adasia Orlika, który zmaga się ze śmiertelną dystrofią mięśniową Duchenne'a. Choroba degraduje mięśnie czterolatka i kończy się śmiercią. Szansą dla chłopca jest terapia genowa kosztująca około 15 milionów złotych. Jest zbiórka pod adresem siepomaga/adamorlik. Kilka dni temu 100 tys. złotych na leczenie Adasia przekazał Pan Mirosław Łuszczyk, którego żona, Pani Anna, zbierała na operację trzustki. Niestety, Pani Anna zmarła, a mąż zebrane pieniądze zdecydował się przekazać dla Adasia.
Żadne słowa nie są w stanie wyrazić wdzięczności rodziców!

Czy na czas remontu ulicy Smoczej w Podjuchach można otworzyć dla ruchu leśną drogę przez Puszczę Bukową prowadzącą do Osiedla Bukowego? Proszą o to mieszkańcy Binowa i Kołowa, którzy teraz do Szczecina jadą drogą dłuższą o ponad 20 kilometrów. Rozmowa z zastępcą nadleśniczego Nadleśnictwa Gryfino Danielem Pogorzelcem.

Jest petycja do marszałka Sejmu w sprawie ujęcia w polskich przepisach ruchu drogowego radarów dźwiękowych. Nadmierny hałas generowany przez pojazdy to uciążliwość dla wielu mieszkańców miast. Takie urządzenia z powodzeniem funkcjonują we Francji czy Niemczech. Jak do tego pomysłu odniesie się Marek Konkolewski z Inspekcji Transportu Drogowego. Z gościem podsumujemy także lipiec na polskich drogach i porozmawiamy o wypadkach związanych z jazdą na hulajnogach oraz skuterach elektrycznych udających rowery.
 

Zobacz także

2025-11-25, godz. 10:11 25.11.2025 Nasz stały, wierny Słuchacz pan Tomasz ma do rozdania trzy czujki czadu dla naszych słuchaczy. Pan Tomasz jest naszym gościem. Słuchacz pyta, jak wjeżdżać… » więcej 2025-11-24, godz. 13:45 24.11.2025 Powracający temat i pytania od naszych słuchaczy, dotyczące pieszych: kto ma pierwszeństwo na przejściu sugerowanym i kiedy pieszy ma pierwszeństwo na… » więcej 2025-11-21, godz. 10:47 21.11.2025 W pogodzie - zima. Temperatury w nocy spadają poniżej zera. Jak możemy pomóc bezdomnym, którzy szukają schronienia przed chłodem? Rozmowa z prezesem Stowarzyszenia… » więcej 2025-11-20, godz. 14:42 20.11.2025 Nasza słuchaczka pyta o opłaty czynszowe w mieszkaniach należących do ZBiLK. W jednym z bloków jest klika mieszkań o takiej samej powierzchni, w taki samym… » więcej 2025-11-19, godz. 14:04 19.11.2025 Nasi słuchacze zwracają uwagę na korki tworzące się na ulicy Zwierzynieckiej, przed skrzyżowaniem z Niedźwiedzią i Kurzą. Problemem, zdaniem niektórych… » więcej 2025-11-18, godz. 09:59 18.11.2025 Nasza Słuchaczka, Pani Anna, krytykuje lokalizację jarmarku bożonarodzeniowego w Szczecinie w Alei Kwiatowej i na Placu Adamowicza (tegoroczna edycja wydarzenia… » więcej 2025-11-18, godz. 09:59 17.11.2025 Po raz kolejny otrzymujemy skargę dotyczącą nieprawidłowego parkowania samochodów na ulicach wokół stadionu Pogoni Szczecin w czasie meczu. Naszym gościem… » więcej 2025-11-14, godz. 10:43 14.11.2025 Od środy można głosować na projekty w ramach Szczecińskiego Budżetu Obywatelskiego na 2026 rok. Starsze osoby, i mające problem z poruszaniem się, zgłaszają… » więcej 2025-11-13, godz. 15:16 13.11.2025 W jednym ze szczecińskich klubów nocnych odbyły się tzw. połowinki.Pan Krzysztof, rodzic nastolatki, która jako osoba towarzysząca brała udział w imprezie… » więcej 2025-11-12, godz. 10:10 12.11.2025 W sobotę po godzinie 8 rano doszło do kolizji trzech pojazdów na trasie s3 w okolicach Mielna Pyrzyckiego. Zderzyły się kamper i ciężarówka. Radio Szczecin… » więcej
12345