Czas Reakcji
Radio SzczecinRadio Szczecin » Czas Reakcji » Czas Reakcji 2026
Zaprasza Krzysztof Kukliński
"Patatajka" - tak wielu kierowców nazywa drogi z płyt betonowych. Co prawda jest ich coraz mniej w zachodniopomorskim, ale w sprawie jednej z nich zadzwonił do Czasu reakcji słuchacz: "Pamiętacie Państwo taką drogę jak Chociwelka, tak zwaną Patatajkę? Jeżeli ktoś z Państwa ma chęć przypomnieć sobie dawne, piękne, dobre czasy Patatajki, to zapraszam pod Szczecin, taka miejscowość Tanowo, dokładnie pomiędzy Szczecinem a Policami administracyjnie. podlega pod Policę. Jest to taki łącznik pomiędzy drogą 115 a drogą 114 i przebiega przez miejscowość Tanowo w kierunku Trzeszczyna, ewentualnie odwrotnie". Droga, jak mówi słuchacz, ulega degradacji. Czy, jak i kiedy będzie naprawiana o to pytamy Sebastiana Staszkiewicza dyrektora Wydziału Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej Urzędu Miejskiego w Policach.

W programie wracamy do tematu przebudowy ulicy Emilii Plater w Szczecinie i oznakowania na niej - nasi słuchacze dzielą się refleksją na temat tego oznakowania.

A znaczną cześć naszego programu poświęcamy atakom psów na inne psy i na ludzi. W kwietniu i w maju w Płoni doszło takich ataków - pies rasy kangal, pod koniec kwietnia zagryzł w Puszczy Bukowej yorka, a trzy tygodnie później zaatakował kobietę, która wyszła z psami na spacer. Jej pies, Abi, został zagryziony, wcześniej kangal rzucił się na właścicielkę Abiego.
Na temat tych zdarzeń rozmawiamy z poszkodowanymi paniami Małgorzatą i Patrycją, o dochodzeniu policji w sprawie ataków mówi nam asp. Paweł Pankau z Komendy Miejskiej Policji w Szczecinie.
Rozmawiamy również z Justyną Oleś-Bernacką, inicjatorką obywatelskiej akcji Stop Agresji Psów, której celem jest zmiana przepisów dotyczących między innymi procedur odebrania agresywnego psa właścicielowi. Dziś w Polsce nie ma możliwości odebrania psa, który stwarza zagrożenie i ma na koncie udokumentowane ataki.
 

Zobacz także

2026-06-23, godz. 10:23 23.06.2026 Blokada rolnicza na trasie S3 na wysokości Gryfina miała trwać tygodnie. Zakończyła się po kilku godzinach. Z jakiego powodu? O tym rozmawiamy z jednym z… » więcej 2026-06-22, godz. 11:24 22.06.2026 Dziś w programie … Wrócimy do tematu związanego z karą dla naszej słuchaczki za „nieterminowy” zakup biletu w szczecińskiej komunikacji miejskiej… » więcej 2026-06-19, godz. 10:34 19.06.2026 Napisał do nas Słuchacz, Pan Tadeusz: Co ma zrobić osoba, która posiada kartę parkingową dla niepełnosprawnych i jej ważność się kończy? Ja jestem… » więcej 2026-06-18, godz. 11:40 18.06.2026 W marcu dyrektor Zarządu Dróg i Transportu Miejskiego zapowiadał rozpoczęcie sporu sądowego w sprawie źle przeprowadzonego remontu Alei Jana Pawła II. Na… » więcej 2026-06-17, godz. 11:55 17.06.2026 Zadzwonił do nas pan Marcin, który odwiedzając grób najbliższych zauważył gniazdo os lub szerszeni. Kto ma się zająć jego usunięciem? Naszym gościem… » więcej 2026-06-16, godz. 13:02 16.06.2026 Trwa zbiórka na leczenie Patrycji Sęczkowskiej https://www.siepomaga.pl/walka-patrycji, naszym gościem była jej mama, pani Małgorzata. Żona pana Pawła… » więcej 2026-06-15, godz. 11:59 15.06.2026 Napisał do nas pan Piotr: "kupiłem w marcu tego roku telewizor, w kwietniu się zepsuł, zgłosiłem sprawę do sprzedawcy, ale on skierował mnie na naprawę… » więcej 2026-06-12, godz. 11:07 12.06.2026 "Lasy Puszczy Bukowej- wczoraj, dziś, jutro" - to temat dwudniowej konferencji zorganizowanej w Szczecinie przez Lasy Państwowe. Obrońcy puszczy mają obawy… » więcej 2026-06-11, godz. 16:08 11.06.2025 Spór o parkowanie na Osiedlu Polonia w Szczecinie. Policja została wezwana z powodu nieprawidłowo zaparkowanych samochodów na drodze wewnętrznej. Po przybyciu… » więcej 2026-06-10, godz. 10:16 10.06.2026 To już najwyższy czas, aby zarezerwować letni wypoczynek. Jednak, gdy poszukujemy atrakcyjnych ofert warto pamiętać, że w strefie wirtualnej nie brakuje… » więcej
12345