Migawka
Radio SzczecinRadio Szczecin » Migawka
MIGAWKA-Program z 20.06.21
Tak się złożyło, że Szczecińskie Towarzystwo Fotoraficzne ma nowy skład zarządu. Gdy z prezesem Piotrem Wolskim i wiceprezesem Bodkiem Macalem umawialiśmy się na rozmowę w studiu, okazało się, że będzie też okazja, aby wspólnie fotografować. Oto w przyszłą sobotę 26 czerwca, od godziny 12 na Jasnych Błoniach (na zdjęcie rodzinne umawiamy się o godzinie 13.30), odbędzie się festyn z okazji święta 12. Szczecińskiej Dywizji Zmechanizowanej. Pokażą między innymi nowoczesny sprzęt - opowiadał w Migawce oficer prasowy, major Marcel Podhorodecki. Szczegóły 134. Pleneru w audycji i w dziale Aktualności. A później, oczywiście, rozmawialiśmy o przyszłości STF-u z nowym zarządem.
W najbliższą sobotę 26 czerwca, żołnierze świetnie znanej w mieście 12. Szczecińskiej Dywizji Zmechanizowanej obchodzić będą swoje święto. Razem z mieszkańcami, których zapraszają na festyn na szczecińskich Jasnych Błoniach. Już w piątek o godzinie 21 odbędzie się uroczysty capstrzyk przy Pomniku Czynu Polaków. Jeżeli macie ochotę, możecie wtedy zacząć swój 134. Plener Migawki.

A wszystkich chętnych, niezależnie od sprzętu i umiejętności, zapraszamy na sobotę 26 czerwca, spotkajmy się przy "bartłomiejce", czyli fontannie nieopodal Urzędu Miasta o godzinie 13.30. Zrobimy wspólne zdjęcie - i ruszamy na fotograficzne łowy. Za inspirację i podpowiedź dziękujemy tu Szczecińskiemu Towarzystwu Fotograficznemu, oni od lat współpracują z 12. Szczecińską Dywizją Zmechanizowaną.

Tematem 134. Pleneru tak naprawdę jest fotoreporterka. Oto macie się wcielić w rolę osoby, która ma dla swojej gazety/portalu zilustrować festyn na Jasnych Błoniach.