Migawka
Radio SzczecinRadio Szczecin » Migawka
MIGAWKA-Program z 26.06.22
Upał, szczęk oręża, dobre humory, aparaty i my - uczestnicy 143. Pleneru Migawki w boju fotografii reporterskiej podczas prób do widowiska historycznego z okazji 1050. rocznicy bitwy pod Cedynią. Na szczęście dla nas - i zgodnie z przewidywaniami - na miejscu nie było tak wielu widzów, więc można się było naprawdę sprawnie poruszać, nawet po placu przygotowanym dla bojowników. Oprócz tego, można było robić zdjęcia biegaczy, można było ruszyć do pobliskich Siekierek, aby zobaczyć odremontowany most kolejowy. Krótka relacja w tym programie - za tydzień w Migawce oczywiście rozmowa o zdjęciach, jakie tam zrobiliśmy.
Rekonstrukcja historyczna - a dokładnie jej próba, żeby uniknąć tłumów widzów - do tego wieczorne obrzędy Nocy Kupały, cały festyn z okazji Dni Cedyni, wieczorna fotografia krajobrazowa z punktu na odrestaurowanym moście kolejowym w Siekierkach... Czyli zapraszamy na 143. Plener Migawki "1050 lat po w Cedyni".

Cała impreza trwa od piątku, główną atrakcję zaplanowano w niedzielę - a, jak wspomniano, żeby spokojnie fotografować, spotkamy się tam w sobotę 25 czerwca o godzinie 13.30 na placu przed wzniesieniem z pomnikiem poświęconym Bitwie pod Cedynią. Około godziny 14 powinna rozpocząć się próba spektaklu.

Zapraszamy wszystkich chętnych, niezależnie od sprzętu i umiejętności. O szczegółach rozmawiamy też w audycji z 19 czerwca, dziękujemy za pomoc w organizacji Pleneru Migawki dyrektorowi Muzeum w Cedyni Michałowi Potapińskiemu, oraz organizatorowi rekonstrukcji Grzegorzowi Kuklewskiemu.