Wiosna nareszcie zadomowiła się w naszym regionie, czas więc wreszcie wyruszyć w teren, aby fotografować pejzaże i przyrodę. Zapraszamy więc do Zatoni Dolnej, do Doliny Miłości - w audycji odwiedzamy ten park krajobrazowy. W tej Migawce także oglądamy nowe wystawy: na Jasnych Błoniach kolorowe fotografie Henry’ego N. Cobba "1947 Barwy ruin. Szczecin w przededniu (od)budowy". Co uwiecznił amerykański architekt tuż po zakończeniu II wojny światowej? Później cofamy się w czasie do lat 20-tych i 30-tych, aby podziwiać "Kresy w fotografii Henryka Poddębskiego" - polecamy ekspozycję w Muzeum Narodowym na Wałach Chrobrego. Na koniec przypominamy o 52 Plenerze i zastanawiamy się, jak się przygotować do fotograficznej wyprawy.
Już na samym wstępie zachęcamy, aby słuchać audycji i jednocześnie zerkać na zdjęcia dołączone do tego artykułu. Ilustrują to, o czym opowiadamy w tej Migawce, czyli o podstawowych prawach rządzących kompozycją fotograficzną. Warto je znać i stosować - chociaż nie bezrefleksyjnie. A że temat jest naprawdę rozbudowany, na pewno będziemy jeszcze do niego wracać. Zaprosiliśmy też Gościa, którego znamy też z Plenerów Migawki. Robert Wojciechowski - czy też Robert Wu, jak podpisuje swoje zdjęcia - dołączył do grona szczecińskich fotoreporterów. Rozmowa z nim w Migawce, w dziale Galeria zdjęcia wybrane przez autora. W dziale linki pojawiło się kilka nowych odnośników, polecamy.
Plener w Zamku Książąt Pomorskich naprawdę się udał, z lektury Państwa maili wynika, że fotografowanie tego szczecińskiego zabytku bardzo się spodobało. Efekty są w Galerii Migawki na stronie, my w audycji omawiamy wybrane prace. Później zapraszamy na spotkanie z Pawłem Piotrowskim. Mieszkający pod Wrocławiem fotografik jest członkiem kolektywu Un-Posed i specjalizuje się w fotografii ulicznej. Wiemy, że ten temat jest interesujący dla naszych słuchaczy, postaramy się nieco go przybliżyć. Na koniec, w dziale dla początkujących druga część rozmowy o czułości matrycy, czyli o ISO. Poniżej, w mini galerii dołączonej do tego wpisu są zdjęcia z 51 Pleneru omawiane przez nas w audycji.
Jak fotografować jedzenie? Nie - nie polega to na prostym zrobieniu zdjęcia temu, co akurat mamy na talerzu. Obawiamy się, że efekt nie będzie przypominał apetycznych obrazów z reklam czy książek kucharskich. Dlatego zaprosiliśmy do audycji prawdziwego specjalistę: możecie oglądać jego zdjęcia na www.kempka.pl. W Migawce Arek Kempka uchyla nieco rąbka tajemnicy, jak zabrać się do fotografowania żywności i nie tylko. Zanim jednak przejdziemy do rozmowy, zapraszamy na relację z wernisażu wystawy STF Glamour. Szczecińskie Towarzystwo Fotograficzne w tym roku obchodzi 60-lecie istnienia, ekspozycja jest częścią rocznicowych obchodów. A w dziale dla początkujących zapraszamy na pierwszą część rozmowy o czułości matrycy, czyli parametrze ISO.