Migawka
Radio SzczecinRadio Szczecin » Migawka » AUDYCJE » ARCHIWUM MIGAWKI » ARCHIWUM - 2014 - Migawka
MIGAWKA-Program z 30.03.2014
"Street Art" - taki był temat naszego 63. Pleneru Migawki. W tej audycji gorąca relacja z naszego spotkania. Tak: murale stanowczo są bardzo wdzięcznym tematem do fotografowania. W tej Migawce rozmawiamy już także o kolejnym, 64. Plenerze, który odbędzie się pod koniec kwietnia. Na pewno będziemy fotografować przyrodę - a że temat to bardzo wyeksploatowany, już teraz zastanawiamy się, razem z Ryszardem Filipowiczem, dyrektorem kreatywnym agencji Oskar Wegner, co zrobić, aby nie wpaść w banał robienia zdjęć "kwiatkom i ptaszkom". A właściwie po co w ogóle uwieczniamy rośliny i zwierzęta w naszych kadrach? To punkt wyjścia do rozmowy w audycji. Czekamy też na propozycje miejsc i tematów na kwietniowy, wiosenny plener. Piszcie i słuchajcie audycji.
MIGAWKA-Program z 23.03.14
Skoro za tydzień wypada ostatnia niedziela marca, to czas najwyższy, aby ujawnić temat najnowszego, 63. Pleneru Migawki. Podpowiedział go Łukasz Szełemej, fotoreporter Radia Szczecin, razem wyruszyliśmy na poszukiwanie "Sztuki ulicy". Temat: Street Art, posłuchajcie audycji, aby dowiedzieć się więcej, szczegóły także poniżej, w dziale Aktualności. W tej audycji także, zgodnie z obietnicą z zeszłego tygodnia, odwiedzamy z mikrofonem szczecińską Akademię Sztuki. W Migawce fragment warsztatów, które prowadził Paweł Kula i rozmowa z dziekanem Wydziału Malarstwa i Nowych Mediów Kamilem Kuskowskim, który ma dla nas doskonałe informacje - będzie można studiować fotografię! Szczegóły w programie.
MIGAWKA-Program z 16.03.14
Myślenie i wyobraźnia: tak sposobie na realizowanie swojej fotograficznej pasji mówi Kacper Kowalski, laureat tegorocznego World Press Photo. Artysta z Gdyni uwielbia też latać i z połączenia tych dwóch aktywności mamy świetne zdjęcia z powietrznej perspektywy, zajrzyjcie na www.kacperkowalski.pl i posłuchajcie rozmowy. Na początek jednak obiecana relacja z naszego 62. Pleneru Migawki na meczu piłkarzy wodnych Arkonii Szczecin. Później omawiamy też zdjęcia, które przysłali uczestnicy naszego spotkania - te wybrane kadry poniżej, w tym akapicie, cała ekspozycja oczywiście w dziale Galeria Migawki. Polecamy. I na koniec zapraszamy na dni otwarte w szczecińskiej Akademii Sztuki.
MIGAWKA-Program z 09.03.14
Dlaczego wystawy? Bo w tym tygodniu miłośnicy fotografii odwiedzili tłumnie, po pierwsze: Muzeum Narodowe na Wałach Chrobrego z okazji wernisażu ekspozycji pokonkursowej Wildlife Photographer of the Year. Bez dwóch zdań, pozycja do zobaczenia obowiązkowa, relacja naturalnie w Migawce. A po drugie, także bardzo udany wernisaż wystawy "Niemy krzyk ruin" w Galerii Fotoart. Autorów trzech Cezary Dubiel, Marian Fidos, Andrzej Krupiński - z Cezarym i Andrzejem udało się porozmawiać jeszcze przed wernisażem. A w Książnicy Pomorskiej kolejna ekspozycja i wykład przy okazji. Przyjechał do Szczecina Paweł Janczaruk i jego "100 otworków w 100 technikach". Fotografik jest gościem Migawki, rozmawiamy przede wszystkim o fotografii otworkowej.

PS. Relacja z naszego bardzo udanego 62. Pleneru Migawki na meczu piłkarzy wodnych Arkonii Szczecin i omówienie tych fotografii w Migawce za tydzień, 16 marca. Zapraszamy.
MIGAWKA-Program z 02.03.14
Fotoreporter Polskiej Agencji Prasowej Andrzej Grygiel właśnie dostał nagrodę w konkursie World Press Photo, 2 miejsce w kategorii Sport Action. Zresztą to nie jedyne jego laury na konkursach fotografii prasowej, rozmawiamy między innymi o tym, ale przede wszystkim o tajnikach jego pracy. Z Gregorem Laubschem spotykamy się po raz drugi - jakie zmiany zaszły w fotograficznym życiu artysty przez ostatnie dwa lata (bo w Migawce był ostatnio w 2012 roku), co zamierza. Z Gregorem spotkaliśmy się w studiu foto-team.pl, gdzie prowadził warsztaty z miłośnikami zdjęć portretowych, które to cieszą się ogromnym zainteresowaniem.