Na początku audycji krótka relacja z początku naszego spotkania w Operze na Zamku. Później nagrywać już nie było można, bo próba do spektaklu "Ogniwa" wymagała ciszy i skupienia - tak od tancerzy, jak i fotografujących. Najważniejsze, że wszystkim się podobało, obejrzyjcie Galerię Migawki - a do tego akapitu dołączone są zdjęcia, o których mówimy w audycji. Do omawiania tych kadrów tym razem zaprosiliśmy fotoreportera PAP Marcina Bieleckiego. W tym miejscu oczywiście jeszcze raz bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim osobom z Opery na Zamku, które niezwykle pomogły nam w organizacji tego spotkania. W tej Migawce także rozmowa z Sebastianem Dziekońskim. Zdjęcia, jakie zrobił w Palestynie, wyróżniał National Geographic, a teraz jest okazja, aby je obejrzeć w Galerii ZPAF. Polecamy.
Zajęci ostatnio kolejnymi spotkaniami na Plenerach Migawki, nie mieliśmy czasu, aby uczestniczyć w wernisażach wystaw, jakie odbyły się w okolicy. Ale nic straconego: więc ten program rozpoczynamy od obejrzenia ekspozycji Kamila Macioła "Zmruż oczy" w Klubie DELTA. Oczywiście rozmawiamy z Autorem. Później w Książnicy Pomorskiej swoją wystawę "Okruchy historii" prezentuje nam szefowa zachodniopomorskiego ZPAF-u Ewa Łyczywek-Pałka. A w studiu radiowym gościmy, jeszcze przed wernisażem, znakomitą fotografkę przyrody Magdalenę Wasiczek. I to nie jest ostatnie słowo - bo z tego co nam wiadomo, szykują się kolejne wystawy, więc w kolejnych programach pewnie jeszcze o nich powiemy. A kolejną Migawkę rozpoczniemy od relacji z naszego 75. Pleneru w Operze na Zamku.
Dopiero co mieliśmy bardzo fajny weekend z fotografią - a tu już szykuje się kolejne spotkanie na marcowym, 75. Plenerze Migawki. Tym razem, wyjątkowo w piątek 20 marca o godzinie 18 pójdziemy na próbę generalną baletu szczecińskiej Opery na Zamku, aby zrobić zdjęcia tancerzom przygotowującym się do przedstawienia "Ogniwa" - rozmawiamy o nim z kierownikiem artystycznym baletu Opery na Zamku Karolem Urbańskim. Ten spektakl baletowy można obejrzeć w ujęciu Piotra Gamdzyka (sprawdźcie na stronie Opery na Zamku) - w tej Migawce rozmowa z fotografem teatralnym o tej dosyć trudnej - acz satysfakcjonującej - robocie. W studiu pojawił się też Ryszard Filipowicz, dyrektor kreatywny agencji Oskar Wegner, przypomnieliśmy klimat i porozmawialiśmy o naszym spotkaniu w Zakładach Chemicznych "Police".
Ten program zdominowały tematy związane z naszymi wyjściami w plener. Czyli, na początku, obiecana tydzień temu relacja ze spotkania warsztatowego w Zakładach Chemicznych "Police". Zdjęcia, jakie tam zrobiliście, omówimy za tydzień (szczegóły w Aktualnościach) - a w tej Migawce rozmawialiśmy o kadrach, które przyszły do naszej redakcji po 74. Plenerze Migawki. Spotkanie było - jak zawsze - otwarte dla wszystkich chętnych, pogoda była niezbyt sprzyjająca - ale prace fajne. Co zobaczycie w Galerii, namawiamy, sami oceńcie te fotografie. Wybrane do omówienia w audycji znajdziecie poniżej, w tym akapicie. Ale znaleźliśmy też czas, aby jak co roku odwiedzić wernisaż wystawy pokonkursowej Wildlife Photographer of the Year w Muzeum Narodowym na Wałach Chrobrego. Jedno jest pewne - zobaczyć trzeba.
Szczeciński fotografik znowu wysłał swoje prace na międzynarodowe konkursy - i jury po raz kolejny doceniło jego kadry. Tomek Lazar był też w Japonii na zaproszenie jednego z gigantów rynku fotograficznego, jako ambasadora marki. O wszystkim opowiada w najnowszej Migawce - warto zwrócić uwagę, że doceniany cykl "Dzieci Syberii" powstał w Szczecinie, a nie w jakiejś egzotycznej lokacji. Naprawdę można zrobić świetne zdjęcia także u nas... O czym doskonale wiedzą uczestnicy naszych comiesięcznych Plenerów Migawki. Pierwszy raz w tym roku wyszliśmy "w teren", aby na 74. Plenerze Migawki uwiecznić małe, urokliwie zapuszczone szczecińskie dworce kolejowe. Jak to wyglądało, relacja w audycji.