Migawka
Radio SzczecinRadio Szczecin » Migawka » AUDYCJE » ARCHIWUM MIGAWKI » ARCHIWUM - 2015 - Migawka
MIGAWKA-Program z 29.11.15
Dwie wystawy w Szczecinie, obie zapowiadaliśmy w poprzedniej audycji więc nadszedł czas, aby je odwiedzić. Od razu zapraszamy do działu poniżej na tej stronie, w naszej Galerii Gościa fotografie, jakie udostępniła Anna Majewska. Która w swoim debiucie otworzyła praktycznie na raz dwie wystawy: jedną w Szczecinie, drugą w Gryfinie, część kadrów z tych ekspozycji właśnie obejrzycie na naszej stronie. Kolejną wystawę, jaką odwiedzamy z mikrofonem to "Po prostu Paryż" Cezarego Dubiela i Andrzeja Krupińskiego. Panowie nie raz już w Migawce gościli - co pokazali tym razem, między innymi o tym rozmawiamy w programie.
MIGAWKA-Program z 22.11.15
Wrocławska artystka Joanna Stoga zaczynała od "zwyczajnych" zdjęć lustrzanką. I o tym też rozmawiamy - ale niezmiernie ciekawe rzeczy dzieją się, gdy wchodzi do pomieszczenia z aparatem rentgenowskim. Jaka jest specyfika pracy z tym "aparatem", dlaczego potrzeba do tego dużo cierpliwości? Efekty - i klasyczne i rentgenowskie - możecie oglądać na stronie autorki. Polecamy! W tej audycji także omawiamy zdjęcia z 83. Pleneru Migawki na szlaku przyrodniczo-historycznym "Pogodny". Do odwiedzenia zachodnich dzielnic Szczecina zaprosili nas pomysłodawcy szlaku Polina i Paweł Wierzchowiec. Oczywiście polecamy całą galerię - poniżej - a w akapicie pod audycją znajdziecie kadry, o których mówimy w programie.
MIGAWKA-Program z 15.11.15
Jak widzicie poniżej w tym akapicie kilkanaście wybranych zdjęć z zeszłej soboty, kiedy w ramach 82. Pleneru Migawki na zaproszenie stowarzyszenia "Skarb" odwiedziliśmy ruiny fabryki paliw syntetycznych w Policach. Te kadry omawiamy w audycji wspólnie z Ryszardem Filipowiczem, dyrektorem kreatywnym agencji Oskar Wegner. A zdjęcia z ubiegłej niedzieli, z 83. Pleneru, wysyłajcie jeszcze do naszej redakcji - o nich opowiemy w Migawce za tydzień. W drugiej części tej audycji zapraszamy do wysłuchania wywiadu z Marcinem Kokolusem. Bardzo sympatyczny fotoreporter dziennika "Fakt" po raz pierwszy w Migawce, opowiada między innymi o kulisach swojej pracy dla tabloidu. Na przykład o tym, że wcale nie musi ona wyglądać tak, jak myślimy i jak utarło się w stereotypach.
MIGAWKA-Program z 08.11.15
Gruzowisko po byłej fabryce paliw syntetycznych w Policach - mówiąc z przymrużeniem oka - to "mroczny przedmiot pożądania miłośników fotografii". Ale że to nie jest bezpieczne miejsce, więc dopiero dzięki uprzejmości i opiece Stowarzyszenia Przyjaciół Ziemi Polickiej "Skarb" udało się tam zorganizować 82. Plener Migawki. Jak było? - relacja w audycji. Jednak wcześniej zapraszamy do słuchania rozmowy z Tomkiem Lazarem o jego pracy reportera, który miał sfotografować świat mody dla znanego amerykańskiego magazynu: zdjęcia szczecinianina z Fashion Weeków można oglądać, wystarczy kliknąć, aby obejrzeć kadry z Londynu, z Mediolanu i z Paryża. W tej audycji krótko mówimy też o wystawie w Książnicy Pomorskiej, gdzie można oglądać relację z wyprawy jachtu "Stary" na Spitsbergen.
MIGAWKA-Program z 01.11.15
W tej Migawce kolejna zapowiedź naszego super-fotograficznego weekendu: wybraliśmy się do Polic z mikrofonem, aby porozmawiać z Anitą Andryszczyk ze Stowarzyszenia Przyjaciół Ziemi Polickiej "Skarb" o tym, co będziemy fotografować już w przyszłą sobotę 7 listopada. W drodze powrotnej odwiedziliśmy salon Sigma ProCentrum w Szczecinie, Wojtek Lisowski poinformował nas, że znowu będziecie mogli wypożyczyć obiektywy - właśnie na sobotni plener. Dzień później, w niedzielę 8 listopada od razu kolejny 83. Plener Migawki - szczegóły w Aktualnościach. W tej audycji także krótka relacja z wernisażu wystawy grupy Foto Video Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Starej Rzeźni. I na koniec rozmowa o niezwykle interesującym filmie dokumentalnym poświęconym świetnemu brazylijskiemu fotografikowi Sebastião Salgado. Film "Sól Ziemi" obejrzał i o nim opowiedział Ryszard Filipowicz, dyrektor kreatywny agencji Oskar Wegner.