Migawka
Radio SzczecinRadio Szczecin » Migawka » AUDYCJE » ARCHIWUM MIGAWKI » ARCHIWUM - 2018 - Migawka
MIGAWKA-Program z 27.05.18
To wcale nie był aż taki łatwy temat, jakby się mogło wydawać. Co prawda, nasz 110. Plener Migawki w tym przypadku oznaczał po prostu fotograficzny spacer po Parku Żeromskiego, więc - bazując na doświadczeniach z codziennego fotografowania - można by odnieść wrażenie, że to proste zadanie. Ale gdy "łowimy" fajne, artystyczne kadry, gdy "polujemy" na prześwitujące gdzieniegdzie między liśćmi światło, okazuje się, że wymaga to skupienia i naprawdę uważnego obserwowania rzeczywistości wokół nas. A żeby jeszcze trochę podnieść sobie poprzeczkę, używaliśmy tylko jednego obiektywu 50mm. Jak to wyszło? Wszystkie nadesłane przez Was zdjęcia znajdziecie jak zawsze poniżej w dziale Galeria - polecamy! - a wybrane kadry o których mowa w tej audycji znajdziecie w tym akapicie poniżej.
MIGAWKA-Program z 20.05.18
Tytuł tej audycji wszystko wyjaśnia. W pierwszej części tej Migawki zapraszamy na rozmowę z niezwykle sympatycznym fotografikiem, który przez lata, które spędził w Polsce - i Szczecińskim Towarzystwie Fotograficznym - dał się poznać jako niezwykle wnikliwy, acz życzliwy obserwator naszej rzeczywistości. Timm Stütz po raz kolejny w Migawce i jak zawsze była to bardzo sympatyczna rozmowa. A później witamy się na 110. "Wiosennym" Plenerze Migawki w Parku Żeromskiego. O zdjęciach z tego spotkania porozmawiamy za tydzień.
MIGAWKA-Program z 13.05.18
Tym razem proponujemy absolutnie relaksujący, swobodny fotograficzny spacer po szczecińskim Parku Żeromskiego. Byliśmy tam jesienią i naprawdę mogło się podobać. A jaki jest wiosną? O tym w audycji opowiada - dziękujemy bardzo! - przewodnik miejska Weronika Ryba ze Stowarzyszenia Uniwersytet Trzeciego Wieku. Czy wiedzieliście, że w samym centrum Szczecina rosną jadalne kasztany? Fotograficznie tym razem spotkamy się w sobotnie popołudnie, żeby zakończyć w "niebieską godzinę". I, żeby nieco to nasze spotkanie urozmaicić - co powiecie na obiektyw 50mm? Jeżeli macie aparaty z matrycą APS-C - to nic nie szkodzi: na niepełnej klatce nastawiamy w zoomie 35mm. Szczegóły naszego spotkania w audycji i poniżej w dziale Aktualności.
MIGAWKA-Program z 06.05.18
Budowa Nowego Posejdona - wnioskując z maili - bardzo Wam się podobała. Chociaż to był bardziej fotograficzny, dosyć szybki spacer, a nie swobodne robienie zdjęć jak nam się żywnie podoba - ostatecznie udało się całkiem sporo udanych kadrów tam uwiecznić. Całość oczywiście znajdziecie poniżej, w dziale Galeria. A w akapicie pod audycją jak zawsze są fotografie, o których nieco więcej w audycji. Ale naturalnie polecamy całość, jak zawsze najlepiej samemu sprawdzić, które ujęcia wywołują w nas żywsze emocje. I jeżeli tak jest, to postarajcie sobie odpowiedzieć - dlaczego? A w przyszłym tygodniu najprawdopodobniej powiemy więcej o tym, gdzie wybierzemy się na 110. Plener Migawki.