Migawka
Radio SzczecinRadio Szczecin » Migawka » AUDYCJE » ARCHIWUM MIGAWKI » ARCHIWUM - 2018 - Migawka
MIGAWKA-Program z 26.08.18
Po urlopach czas na Migawkę i czas na zapowiedź naszego kolejnego fotograficznego spotkania. 113. Plener Migawki będzie drugą z rzędu okazją do robienia zdjęć historycznym rekonstruktorom. Pomyślałem jednak, że 20-to lecie Drużyny Grodu Trzygłowa, grupy, którą przecież wielokrotnie widzieliśmy i fotografowaliśmy podczas festiwalu w Wolinie - to okazja której nie wypada przegapić. Do studia Migawki zaprosiłem wojewodę Drużyny Grodu Trzygłowa Igora Górewicza, który opowiada o imprezie w Parku Kasprowicza, jaką organizują z okazji 20-to lecia istnienia. A że mają też swojego nadwornego fotografa, to rozmawiamy oczywiście także z Markiem Kalisińskim o tym, jak fotografować odtwórców historycznych.
MIGAWKA-Program z 19.08.18
Czas na kolejną rozmowę o fotografii - i, stali słuchacze być może się już domyślają - będzie to trzecie spotkanie ze szczecińskim prawnikiem, związanym także ze studiem foto-team.pl Jackiem Toczkowskim. Rozmawialiśmy już - co znajdziecie w archiwum na stronie - pojawił się temat fotografowania zabytków, robienia zdjęć dronem - uwieczniania imprez masowych - a teraz coś, nad czym dyskutuje się namiętnie na fotograficznych forach - konkretnie chodzi o robienie zdjęć ludzi. Na przykład młodzieży szalejącej w błocie na muzycznym festiwalu - czy kadry z historycznymi rekonstruktorami na Wolinie - czy wreszcie, jak to jest z fotografią streetową - owym uwiecznianiem momentu z życia na naszym zdjęciu.
MIGAWKA-Program z 12.08.18
Całkiem niedawno rozmawialiśmy o prawie w fotografii - pomyślałem, że zwłaszcza w wakacje, gdy chętnie wychodzimy z aparatem z domu, dużo fotografujemy na urlopie - kwestia tego, jakie są prawne obostrzenia może wydać się interesująca. Znowu zaprosiłem do studia szczecińskiego prawnika, związanego ze szczecińskim studiem foto-team.pl - z Jackiem Toczkowskim rozmawialiśmy tym razem między innymi o tym - jak fotografować na takich imprezach jak Jarmark Jakubowy. Być może zwróciliście uwagę, że pozostał nam jeszcze do omówienia bardzo ważny temat - jak fotografować ludzi w trakcie naszych wakacyjnych wyjazdów. Co możemy, czego nie możemy - a jeżeli chcemy robić zdjęcia na ulicach miast - uprawiać street fotografię - o tym będziemy mówić w Migawce za tydzień.
MIGAWKA-Program z 05.08.18
Czas na zapowiedzianą już tydzień temu drugą część rozmowy o filmowaniu lustrzankami cyfrowymi. Razem z dziennikarzem Radia Szczecin, Maciejem Papke z redakcji on line - odpowiedzialną za wizualia na naszej głównej stronie radioszczecin.pl z naszym codziennym serwisem informacyjnym RS News na czele - zgodziliśmy się, że lustrzanka to naprawdę bardzo ciekawe narzędzie w rękach filmowca. Chociaż, jeżeli mieliśmy wcześniej doświadczenie tylko z robieniem filmów smartfonem albo prostą konsumencką kamerą - to lepiej najpierw poćwiczyć, bo uczenie się filmowania "na żywym organizmie" w trakcie wakacji nie jest dobrym pomysłem...