Migawka
Radio SzczecinRadio Szczecin » Migawka » AUDYCJE » ARCHIWUM MIGAWKI » ARCHIWUM - 2018 - Migawka
Realizacja: Maciej Papke [Radio Szczecin]
MIGAWKA-Program z 25.11.18
Dzięki pomocy mojego redakcyjnego kolegi Macieja Papke i uprzejmości księdza proboszcza parafii prawosławnej św. Mikołaja Cudotwórcy w Szczecinie na 116 Plenerze Migawki będziemy mogli robić zdjęcia w cerkwi prawosławnej przy ulicy Zygmunta Starego. Zresztą - obejrzyjcie przygotowany przez Macieja Papke film. Zapraszamy gorąco w przyszłą sobotę 1 grudnia od 12 do 14. Będzie można także wypożyczyć obiektywy od Sigma ProCentrum Szczecin (dziękujemy za pomoc w organizacji Pleneru) - w audycji rozmawiamy z Moniką Więcław z Sigmy ProCentrum Szczecin. Była też okazja, aby odwiedzić Zamek Książąt Pomorskich - Krzysztof Lachowicz z Fotoklubu Zamek opowiada o swojej wystawie "Siedem aniołów apokalipsy" a szef Fotoklubu Andrzej Krupiński mówi między innymi o kolejnych Pomorskich Spotkaniach z Diaporamą.
MIGAWKA-Program z 18.11.18
Piękne górskie krajobrazy, niesamowite wschody i zachody słońca widziane z perspektywy szczytu... Nic tylko fotografować, ale - ale trzeba najpierw na tę górę się wdrapać, a to już nie jest dla każdego. Ale dla gościa tej Migawki, Karola Nienartowicza, fotografowanie gór to prawdziwa pasja i sposób na życie, także zawodowe. Oglądajcie fotografie na jego stronie czy na facebookowym profilu - i słuchajcie naszej rozmowy (Karol Nienartowicz był w studiu Radia Kraków) o wyjątkowych "widoczkach" jakie obejrzycie na jego zdjęciach. Sporo czasu poświęcamy też kulisom jego pracy - bo, o czym już wspomniano, na górę trzeba wejść, sprzęt - wcale nie lekki - trzeba wnieść a i czasami cierpliwością się trzeba wykazać. I jeszcze krótko o kolejnym, 116. Plenerze Migawki - szczegóły zdradzę w przyszłej audycji, ale już możecie szykować się na sobotę 1 grudnia o godzinie 12, będziemy fotografować we wnętrzu - a o wszystkim dowiecie się za tydzień.
MIGAWKA-Program z 11.11.18
W pierwszej części audycji odwiedzam szczecińską Trafostację Sztuki, tam można oglądać wystawę wykładowcy Akademii Sztuki Igora Omuleckiego. Ekspozycja "Mikado" jest także jego - obronioną - pracą doktorską. Rozmawiamy w audycji o postfotografii, artyźmie, bobrach, rozszerzonej rzeczywistości (AR) i robieniu zdjęć... rodzinnych. Odwiedźcie TRAFO, oglądajcie wystawę. Warto też uzbroić się tu w specjalną aplikację o której opowiada Igor Omulecki. A w drugiej części Migawki zapraszamy do Starej Komendy na krótką relację z wernisażu Niepodległa, autorów ze Szczecińskiego Towarzystwa Fotograficznego. Świętują swoje 65-lecie istnienia - i świętują 100-lecie Niepodległości Polski.
MIGAWKA-Program z 04.11.18
W trakcie pierwszych minut tej audycji przeniesiecie się na moment w czasie - do niedzieli 27 października, spotkaliśmy się na placu Solidarności, żeby wspólnie fotografować jesienne miasto. Jak to wyszło - efekty możecie zobaczyć w dziale Galeria. A zdjęcia o których mówię w audycji znajdziecie w tym akapicie poniżej. Ale była też okazja, żeby odwiedzić Galerię przy Cerkwi na pierwszym piętrze szczecińskiej filharmonii. Można tam oglądać niezwykłą wystawę zdjęć Andrzeja Świetlika, portrety jednej z ikon polskiej muzyki rozrywkowej czyli Grzegorza Ciechowskiego.