Migawka
Radio SzczecinRadio Szczecin » Migawka » AUDYCJE » ARCHIWUM MIGAWKI » ARCHIWUM - 2020 - Migawka
MIGAWKA-Program z 23.02.20
W pierwszej części audycji spotykamy się z managerem studia foto-team.pl Marcinem Haczykiem. Skoro zapraszamy na 128. Plener Migawki "Wikingowie w S-1" - wspólnie z Drużyną Grodu Trzygłowa - to porozmawialiśmy chwilę o tym, czego możecie się spodziewać po studyjnym spotkaniu. Przede wszystkim - nie ma się czego bać! A w drugiej części audycji odwiedzamy szczecińską Filharmonię, tam można oglądać ekspozycję zdjęć zatytułowaną Roses for Mother. Autor Dominik Tarabański dzieli się refleksjami na temat swojej pracy i tej wystawy.
MIGAWKA-Program z 16.02.20
Wspólnie ze studiem foto-team.pl oraz Drużyną Grodu Trzygłowa zapraszamy na kolejny Plener Migawki z fotografią studyjną. Tym razem spotkamy się w Studiu Koncertowym Radia Szczecin S-1 im. Jana Szyrockiego, tam rozstawimy lampy a pozować nam będą rekonstruktorzy historyczni. Kiedyś już była taka okazja, także dzięki pomocy foto-team.pl - wtedy robiliśmy zdjęcia w Starej Rzeźni na Łasztowni. W tym programie krótka zapowiedź 128. Pleneru Migawki (do tematu fotogafii studyjnej wrócimy w kolejnej audycji za tydzień), spotkaliśmy się oczywiście w S-1, rozmawiamy z Marcinem Haczykiem z foto-team.pl oraz Igorem Górewiczem, wojewodą Drużyny Grodu Trzygłowa. Szczegóły w audycji i poniżej na tej stronie w dziale Aktualności.
MIGAWKA-Program z 09.02.20
W pierwszej części audycji odwiedzamy szczecińskie Liceum Plastyczne, żeby zobaczyć zdjęcia 18 autorów na wystawie "TheBestOfSzczecin". A później zapraszamy do Starej Rzeźni na szczecińskiej Łasztowni, gdzie swoją wystawę "To tu, to tam" prezentuje członek Szczecińskiego Towarzystwa Fotograficznego Zbyszek Pajewski. Zdjęcia w bardzo różnym klimacie, kadry uchwycone nieopodal Szczecina - jak podkreśla Autor, to próba uchwycenia czegoś nieuchwytnego, gdy obraz dopełniany jest poetyckim słowem. To zdjęcia przyrody wydawałoby się, ale takie, które starają się pokazać znacznie więcej, niż można by było przypuszczać.
MIGAWKA-Program z 02.02.20
W tej Migawce rozmowa z portrecistką: Gosia Jurasz wyspecjalizowała się w zdjęciach dzieci. Zresztą, właśnie przy okazji warsztatów w foto-team.pl mieliśmy okazję się spotkać. A i stało się to w momencie gdy nasz Gość zdobył prestiżową nagrodę za swoje prace. Fotografia portretowa - temat rzeka, temat chyba najczęściej eksplorowany od początku istnienia samej fotografii. Gosia Jurasz ma swój wypracowany styl, ale i podkreśla, że każdy powinien go szukać u siebie, bo kopiowanie innych nie przyniesie ani satysfakcji, ani efektu. Posłuchajcie rozmowy - obejrzyjcie też zdjęcia.