Migawka
Radio SzczecinRadio Szczecin » Migawka » AUDYCJE » ARCHIWUM MIGAWKI » ARCHIWUM - 2020 - Migawka
MIGAWKA-Program z 26.07.20
Dzięki uprzejmości dyrekcji Muzeum Narodowego w Szczecinie oraz pomocy Daniela Źródlewskiego i Małgorzaty Peszko z Muzeum w ostatnią sobotę odwiedziliśmy gotycki gmach ratusza, w którym mieści się Muzeum Historii Szczecina. Jak wygląda ten budynek, jak wygląda ekspozycja - zobaczycie na zdjęciach. Oczywiście zachęcamy do oglądania całej ekspozycji w dziale Galeria Migawki. A ze szczecińskim fotografikiem Cezarym Dubielem omawiamy kilka wybranych kadrów, które zobaczycie w akapicie pod audycją. Naturalnie skupiliście się - mówiąc o uczestnikach naszego spotkania - na fotografii detalu, ale nie tylko.

Uwaga: na kolejną Migawkę zapraszamy po przerwie urlopowej 16 sierpnia. A my już myślimy o kolejnych Plenerach Migawki. Piszecie do nas w sprawie pewnej szczecińskiej Willi, cóż, zobaczymy co da się zrobić w tej sprawie...
MIGAWKA-Program z 19.07.20
W pierwszej części audycji krótka relacja z początku naszego 130. Pleneru Migawki, jeszcze przed wejściem do Muzeum Historii Szczecina. Ponieważ obowiązywały maseczki, tym razem nie nagrywaliśmy rozmów w samym gmachu. A później odwiedzamy ekspozycję ustawioną przed wejściem do Centrum Dialogu Przełomy. Wystawa zatytułowana "Najdalsza Polska Szczecin 1945 - 1948" nie tylko przybliża dzieje naszego miasta tuż po II wojnie światowej. Przede wszystkim, jest tam prezentowanych dużo naprawdę ciekawych i nie widzianych wcześniej zdjęć.
MIGAWKA-Program z 12.07.20
Dzięki uprzejmości dyrekcji Muzeum Narodowego w Szczecinie oraz pomocy Daniela Źródlewskiego i Małgorzaty Peszko z Muzeum, tym razem odwiedzimy siedzibę instytucji przy ulicy Księcia Mściwoja II 8. W zabytkowym, gotyckim Ratuszu Staromiejskim mieści się Muzeum Historii Szczecina. To placówka raczej w tradycyjnym stylu, z eksponowanymi w gablotach niezwykle ciekawymi zabytkami, które naprawdę przyjemnie będzie fotografować. Po Muzeum oprowadza nasz Małgorzata Peszko, posłuchajcie, na co możecie zwrócić uwagę podczas naszej wizyty. Poniżej kilka zdjęć poglądowych (zrobione teleobiektywem) - posłuchajcie też uważnie i przeczytajcie w Aktualnościach, jak to nasze spotkanie w przyszłą sobotę 18 lipca będzie wyglądało.
MIGAWKA-Program z 05.07.20
W pierwszej części audycji zapraszamy do wysłuchania rozmowy z jednym z kuratorów wystawy studentów Akademii Sztuki, przygotowanej z okazji 10-cio lecia szczecińskiej uczelni. Jeszcze wirtualnie, ale dało to nowe możliwości przygotowania ekspozycji. Zreszta, jest wciąż szansa, że jeszcze zobaczymy te zdjęcia "na żywo" - opowiada KED Olszewski z Akademii Sztuki. Potrzebne informacje, gdzie oglądać, znajdziecie tutaj. Z kolei w drugiej części audycji oglądamy zdjęcia prezentowane w kawiarni "bardzo dobrze" nieopodal placu Orła Białego. Związek Polskich Artystów Plastyków zaprasza na ekspozycję "Miejska symbioza". W audycji Autor, Szymon Pater opowiada o swoich inspiracjach i pomyśle na fotografię.