Migawka
Radio SzczecinRadio Szczecin » Migawka » AUDYCJE » ARCHIWUM MIGAWKI » ARCHIWUM - 2020 - Migawka » ARCHIWUM 2020, grudzień
MIGAWKA-Program z 20.12.20
Kończy się wyjątkowy tydzień dla historii Szczecina i Polski - a my wielokrotnie w audycji podkreślaliśmy też, że zdjęcia, oprócz walorów artystycznych, są też strażnikami pamięci. Nie raz w audycji mówiłem o wystawach zdjęć historycznych, często gdzieś w plenerze, w przestrzeni publicznej. Dlatego ten program poświęcam dwóm takim ekspozycjom, które stoją w mieście. Szczeciński oddział IPN zaprasza na plac Adama Mickiewicza na wystawę „Powstanie Grudniowe 1970 roku”, opowiada doktor Paweł Skubisz. Z kolei Centrum Dialogu Przełomy Muzeum Narodowe w Szczecinie zaprasza na plac Solidarności, tam obejrzycie wystawę zatytułowaną "1970. Zło/Przypadek" - opowiada Agnieszka Kuchcińska-Kurcz kuratorka wystawy.

I jeszcze niespodzianka na koniec - dzięki uprzejmości wydawcy mam dla Was dwa egzemplarze albumu, o którym już w Migawce rozmawiałem z jego autorem: "Szczeciński Fotograf Zbigniew Wróblewski". Piszcie maile na migawka@radioszczecin.pl - dwie pierwsze osoby, które wymienią przynajmniej dwa wydarzenia, które zobaczycie w albumie a o których rozmawialiśmy w Migawce, dostaną album.