Migawka
Radio SzczecinRadio Szczecin » Migawka » AUDYCJE » ARCHIWUM MIGAWKI » ARCHIWUM - 2021 - Migawka
MIGAWKA-Program z 30.05.21
133. Plener Migawki niniejszym przeszedł do historii... A najważniejsze, że ta historia - naszych spotkań fotograficznych - wraca na właściwe tory. Dziękujemy bardzo wszystkim, którzy wstali na godzinę 4.30. Cóż, tym razem świt nie rozpieścił jakimś zjawiskowym światłem, ale jeszcze to nadrobimy, na kolejnych Plenerach Migawki, prawda? Krótka relacja z początku naszego spotkania w drugiej części tej, krótszej tym razem audycji. Natomiast wcześniej szczeciński fotografik Grzegorz Czarnecki opowiada o inicjatywie stowarzyszenia 1839 Association - fotograficznych spacerów nad Odrą. Zaprasza też na wernisaż wystawy Zbigniewa Wróblewskiego w nadchodzącym tygodniu.
MIGAWKA-Program z 23.05.21
Pół roku... pół roku bez Plenerów Migawki. Ale, co robić, skoro zdrowie jest zawsze najważniejsze. Jednakowoż - wracamy. I to wspólnie ze Szczecińskim Towarzystwem Fotograficznym i Fotoklubem Zamek. W takiej kompanii nawet zwykły spacer po Szczecinie będzie inny. Szczególnie, że 133. Plener Fotograficzny Migawki rozpoczniemy o świcie. Dokładnie w przyszłą niedzielę 30 maja, o 4.30 na mostku nad Rusałką w Parku Kasprowicza w Szczecinie. Niezależnie, jaka będzie pogoda (choć oczywiście bardzo wierzymy w piękne światło), z dobrymi humorami ruszamy w miasto. Zresztą, posłuchajcie rozmowy z Tomaszem Seidlerem z STF-u i Andrzejem Krupińskim z Fotoklubu Zamek - wszyscy są naprawdę zadowoleni, że znowu się spotkamy!
MIGAWKA-Program z 16.05.21
Życie pisze swoje scenariusze - skoro ogłoszono właśnie laureatów tegorocznych nagród Grand Press Photo, a laury trafiły też do fotografów ze Szczecina, więc oczywiście kontynuujemy temat w Migawce. Bo w ubiegłym tygodniu zaprosiliśmy do studia studentkę Akademii Sztuki Kingę Wnuk - wiadomo już, że dostała wyróżnienie za reportaż. Gratulujemy! Natomiast w tym programie krótka rozmowa z laureatem pierwszego miejsca w kategorii "Środowisko". Marcin Bielecki, fotoreporter Polskiej Agencji Prasowej w tym programie pojawiał się nie raz - i tym przyjemniej, że tym razem właśnie z takiej okazji. Dodajmy jeszcze, że w tej edycji konkursu nominowany był także Tomasz Lazar.
MIGAWKA-Program z 09.05.21
Pierwszy reportaż - i od razu nominacja do nagrody Grand Press Photo 2021. W tym wydaniu Migawki gościmy studentkę szczecińskiej Akademii Sztuki Kingę Wnuk. Jak sama przyznaje, specjalizuje się w fotografii jeździeckiej, chociaż jej profesor Tomasz Lazar przekonuje też do fotoreporterki. Z sukcesem - jak widać. Zdjęcia Kingi Wnuk możecie oglądać między innymi na jej stronie internetowej. Co ciekawe, to nie jedyna audycja w tym roku, którą poświęciliśmy fotografii jeździeckiej. W lutym gościem Migawki był Łukasz Kowalski, także laureat nagrody za zdjęcia koni.
MIGAWKA-Program z 02.05.21
Dzień dobry, Andrzej Kutys przed mikrofonem czas na kolejną Migawkę - na początek trochę zadumy, bo w tym tygodniu pożegnaliśmy Krystynę Łyczywek. O jej fotografii wielokrotnie mówiliśmy w tej audycji. Dzięki uprzejmości redakcyjnej koleżanki Agaty Rokickiej prezentujemy krótkie wspomnienie szczecińskiej fotografik z audycji Trochę Kultury. A w drugiej części Migawki zapraszamy do serwisu polona.pl - tam od niedawna można oglądać ponad 1700 zdjęć nestora polskiej fotografii Jana Bułhaka, które trafiły do domeny publicznej. Po zarejestrowaniu się można je pobierać - opowiada Renata Słoma, kustosz w Zakładzie Zbiorów Ikonograficznych Biblioteki Narodowej. A to nie jedyne fascynujące zbiory w tym serwisie.