Skoro 135. Plener Migawki poświęcamy fotografii sportowej, to przydałoby się parę słów na tematy warsztatowe. Począwszy od odpowiedniej podstawy - monopodu - poprzez dyskusję na temat czasów naświetlania, jakie będą potrzebne do zamrożenia ruchu sportowców. Jaką czułość matrycy nastawić, na co zwrócić uwagę, czy przydadzą nam się tylko obiektywy o długiej ogniskowej - a może i szerokie kąty znajdą zastosowanie? Krótkie przypomnienie zatem w tej Migawce, w studiu redakcyjny kolega Wojciech Ochrymiuk z działu on-line, odpowiadającego za zdjęcia i video na stronie głównej radioszczecin.pl
Uczestnicy Plenerów Migawki mieli już okazję fotografować mecz futbolu amerykańskiego, mistrzostwa na ergometrach wioślarskich, piłkę wodną, piłkę ręczną... A co powiecie na łucznictwo? Spróbujemy swoich sił w przyszły weekend. W Policach odbędzie się Międzynarodowy Turniej Łuczniczy "Śladami Rybaka". Przydadzą się teleobiektywy, choć inne ogniskowe także mile widziane, w czasie zawodów będą na przykład zbierane środki na pomoc dla chorej na SMA Ingi. O szczegóły opowiada nam organizatorka turnieju, Katarzyna Chmielewska. Spotkamy się w przyszłą niedzielę - szczegóły w audycji, także poniżej na stronie w Aktualnościach Migawki. Możecie także sprawdzić stronę organizatora.
Gdy tylko nadarzy się okazja, zapraszamy do oglądania zdjęć na wystawach prezentowanych w Szczecinie. Tym razem razem z fotoreporterem Radia Szczecin Robertem Stachnikiem wybraliśmy się do Klubu XIII Muz - tam możecie oglądać zdjęcia koncertowe kilku autorów. W tym wydaniu Migawki także dwa materiały przygotowane przez redakcyjne koleżanki z magazynu Trochę Kultury. Agata Rokicka przygotowała reportaż o Macieju Jasieckim - prezentujemy fragment, tu posłuchacie całości. A Małgorzata Frymus wybrała się na bardzo ciekawą wystawę w Centrum Dialogu Przełomy. "Obcy wśród swoich" to ekspozycja zdjęć powojennego miasta prezentowana z okazji 76. rocznicy przejęcia Pomorza Zachodniego przez polską administrację.
Stowarzyszenie 1839 Association gościło już w Migawce. Tym razem spotkaliśmy się, aby zaprosić Was, słuchaczy Radia Szczecin, do wzięcia udziału w redagowaniu kolejnego numeru wydawnictwa, traktującego o historii naszego miasta. Jak mówi autorka tego "Zeszytu Szczecińskiego", Maria Łopuch, tematem będzie postmodernistyczna architektura lat 60-tych w naszym mieście. Grzegorz Czarnecki ze Stowarzyszenia ma nadzieję, że w rodzinnych archiwach można znaleźć bardzo ciekawe kadry, szczegóły w audycji. Pełną listę obiektów których zdjęć szukają znajdziecie tutaj. A w drugiej części oczywiście parę słów o kadrach ze 134. Pleneru Migawki - widzicie je w tym akapicie. Całość, tradycyjnie polecamy w Galerii Migawki niżej na tej stronie.