Migawka
Radio SzczecinRadio Szczecin » Migawka » AUDYCJE » ARCHIWUM MIGAWKI » ARCHIWUM - 2023 - Migawka
MIGAWKA na 30.07.23
Ponieważ trwa sezon urlopowy - no i sam łapię wakacyjne kadry teraz - tradycyjnie o tej porze roku przypominam, co już wydarzyło się w 2023 roku w Migawce. Przede wszystkim, polecamy nasze fotograficzne spotkania ze słuchaczami Radia Szczecin. Bo oczywiście o zdjęciach można opowiadać długo - ale i teorię trzeba stosować w praktyce. Czyli, po prostu, trzeba robić zdjęcia. Stąd idea Plenerów Migawki, spotkań otwartych dla wszystkich chętnych, niezależnie od sprzętu i umiejętności. Posłuchajcie krótkiego podsumowania, co działo się na Plenerach Migawki w pierwszej połowie 2023 roku.
MIGAWKA-Program z 23.07.23
To wydanie Migawki rozpoczynamy od rozmowy o najnowszej fotograficznej książce, którą wydał znany szczeciński fotografik Timm Stütz. Jak opowiada, przygotowywany przez rok album "fotografischesGESAMTWERKTimmStütz" jest podsumowaniem wielu lat jego twórczej drogi. My wciąż liczymy na więcej - tak jak mamy nadzieję, że zobaczycie też wystawę podyplomową szczecińskiej fotograf Magdaleny Seidler-Kumor. Oczywiście to kadry, które były częścią jej studiów na Akademii Sztuki. Była więc też okazja porozmawiać o tym, jak można realizować swoją fotograficzną pasję.
MIGAWKA-Program z 16.07.23
Nowy miejski stadion piłkarski był tematem naszego ostatniego spotkania. Dzięki uprzejmości użytkującego obiekt klubu Pogoń Szczecin, spróbowaliśmy swoich sił w fotografii architektury. Tutaj było kilka "wytrychów" do tego zadania: linie prowadzące, rytmy, kontrasty - także kolorystyczne: bardzo chętnie korzystaliśmy z tych możliwości, jakie stadion nam dawał. Co widzicie oczywiście w dziale Galeria Migawki, tam wszystkie kadry przysłane przez uczestników. A w akapicie z audycją widzicie kadry o jakich mówimy w audycji.
MIGAWKA-Program z 09.07.23
Dzięki uprzejmości klubu Pogoń Szczecin mogliśmy fotografować nowy, miejski stadion piłkarski w Szczecinie. W tym wydaniu Migawki posłuchacie krótkiej relacji z naszego spotkania. Krótkiej - bo teren do obejścia był całkiem spory, tak w pionie, jak i poziomie, gdy można było szukać kadrów zarówno z korony obiektu, jak i najniżej położonych trybun. Szukanie rytmów, linii prowadzących, światłocieni i gry kolorów - na tym głównie skupili się uczestnicy 153. Pleneru Migawki. Zdjęcia, jak zwykle, obejrzymy za tydzień.
MIGAWKA-Program z 02.07.23
Bardzo nam miło, że dzięki uprzejmości klubu Pogoń Szczecin i jego rzecznika Krzysztofa Uflanda oraz pomocy innych osób tam pracujących, będziemy mogli pójść z wizytą na nowy szczeciński stadion piłkarski. Nazywany Czarną Perłą, już nominowany w architektonicznych konkursach, da nam szansę do ćwiczeń z fotografii architektury. O tym rozmawiamy ze szczecińską fotografik Anną Niemiec. Plener zostaje otwarty dla wszystkich chętnych, bez względu na sprzęt i umiejętności - aby jednak móc oszacować, ile osób możemy się spodziewać, prosimy Was o zgłoszenia - szczegóły poznacie zarówno słuchając audycji, jaki i zaglądając niżej, do działu Aktualności Migawki.