Migawka
Radio SzczecinRadio Szczecin » Migawka » AUDYCJE » ARCHIWUM MIGAWKI » ARCHIWUM - 2023 - Migawka
Z wizytą w TDF, od lewej: Mira Granops, Andrzej Kutys, Dorota Dobrowolska, Jarosław Kruk, Sławomir Żmijewski
Z wizytą w TDF, od lewej: Mira Granops, Andrzej Kutys, Dorota Dobrowolska, Jarosław Kruk, Sławomir Żmijewski
MIGAWKA-Program z 26.11.23
Po przerwie od Plenerów Migawki wracamy z propozycją na fotografię sportową. A że w Migawce staramy się zaskakiwać naszych słuchaczy, tym razem proponujemy spotkanie podczas Narodowego Dnia Tenisa Stołowego. Tylko nie mylcie tego z ping-pongiem! O różnicach w obu dyscyplinach rozmawiamy z Bartoszem Dobrowolańskim ze Stowarzyszenia Griffin's Spin. Szczegóły tradycyjnie także w dziale Aktualności - spotykamy się w sobotę 9 grudnia, poprosimy o mailowe zgłoszenia (każdą chętną osobę), aby mieć informację o liczbie uczestników. W drugiej części audycji odwiedzamy galerię TDF_Towarzystwa Dobrej Fotografii w Szczecinie. W tym tygodniu mieli wernisaż swojej najnowszej wystawy "Fotograficzne Tajemnice Kwadratu".
MIGAWKA-Program z 19.11.23
W minionym tygodniu w Galerii ZPAF na Wydziale Elektrycznym ZUT odbył się wernisaż wystawy Krzysztofa Wojciechowskiego pt. "Retro-grafie". Była okazja, aby porozmawiać z autorem o zdjęciach, które znalazł gdzieś w zakurzonym pudle. I nadał im drugie życie. Później odwiedzamy Altanę 1893, czyli studio fotograficzne z XIX wieku, które wskrzesił na nowo Andrzej Graba Grabowiecki. Szczeciński twórca organizuje tam regularnie spotkania pasjonatów. Tym razem były to Fotograficzne Zaduszki. W audycji rozmawiamy z Andrzejem oraz z Bodkiem Macalem i Zbigniewem Wróblewskim ze Szczecińskiego Towarzystwa Fotograficznego.
Artur Magdziarz
Artur Magdziarz
MIGAWKA-Program z 11.11.23
W minionym tygodniu odszedł od nas szczeciński fotografik Artur Magdziarz. Był doskonale znany wśród pasjonatów w Szczecinie, nie tylko jako niezwykle utalentowany twórca, ale też jako człowiek wielkiej wiedzy o Jego ulubionej sztuce, którą tak chętnie się dzielił.

W latach 2008-2013 współtworzył także Migawkę w Radiu Szczecin. To On, między innymi, wymyślił Plenery Migawki, to także Artur określił ich ramy, które obowiązują do dzisiaj. Także na naszej antenie opowiadał o swojej pasji i zarażał chętnych entuzjazmem do fotografii.

Będzie Go bardzo brakować.

W studiu spotkali się Anna Niemiec, Marek Grum, Jan Monkiewicz i Robert Stachnik, aby wspominać Artura Magdziarza. Wydaje się także, że to nie jedyna audycja, jaką poświęcimy Jego osobie, bo na swojej fotograficznej drodze spotkał wielu pasjonatów, którzy mogą przypominać tę wyjątkową postać wśród szczecińskich twórców.

Ostatnie pożegnanie Artura Magdziarza odbędzie się w poniedziałek 13. listopada o godzinie 13 w kaplicy na szczecińskim Cmentarzu Centralnym.
MIGAWKA-Program z 05.11.23
Mierząc się z poważnym problemem - gdzie pójść na jesienny Plener Migawki? - zapraszamy do rozmowy o dwóch wydarzeniach. Jedno się już odbyło, na Foto Art Festival wśród wielu znamienitych twórców zaproszony był między innymi Cezary Dubiel. Który opowiedział o wrażeniach z tej imprezy. W drugiej części audycji rozmawiamy z autorami wystawy "Nad Portem Noc. Opowieści z nocnego Szczecina" przygotowaną przez fotoreportera Roberta Stachnika oraz dziennikarkę Katarzynę Świerczyńską. Ekspozycja prezentowana jest w szczecińskim Muzeum Techniki i Komunikacji.